Na okruglom stolu pod nazivom „Jednaka, a drugačija“, održanom 7.marta u svečanoj sali Županije, pored predstavnika gradske vlasti, učešće je uzela Tamara Savović, rukovodilac Sigurne kuće.
Teme o kojima se govorilo odnosile su se na položaj žena u društvu, sportu, politici i obrazovanju. Ispred organizatora obratio se Siniša Stričević i dao reč Antoniji Nađ Kosanović, gradskoj većnici za sport i omladinu i Branislavu Sforcanu, pomoćniku gradonačelnice za kulturu i informisanje.
Tamara Savović je govorila o značaju postojanja Sigurne kuće, kao važne karike u sistemu zaštite, gde se i žena i sistem osećaju bezbedno. Smeštaj u Sigurnu kuću određuju koordinirano Policija, Tužilaštvo i Centar za socijalni rad, a ključni je doživlja i osećaj straha same žene. Sigurna kuća nije nastala preko noći, godinama su je gradili svojim idejama i muškarci i žene. Iako se nalazi u sistemu socijalne zaštite, koncept Sigurne kuće zamišljen je kao privremeni dom. Sigurnom kućom se može upravljati na različite načine, ali ono za šta se zalaže Sigurna kuća grada Sombora jeste integracija u društvo i lokalnu zajednicu. Pozitivni primeri u Sigurnoj kući se odnose na promenu, koja se pred našim očima dešava i kad žena izgovori tri ključne rečenice, ja sam slobodna, ja vredim, ja sama odlučujem o svom životu. Mnogo je urađeno kad je u pitanju samo gledanje na porodično nasilje, od vremena kad se ženama koje su trpele nasilje nije verovalo i kad su bile ismevane zbog toga, do danas kad je žena apsolutno zaštićena efikasnošću sistema.
Diskusija je završena u pozitivnom raspoloženju sa stavom da uvek može bolje da bude, ali da država mnogo radi na tome da svaka kuća, kako u našem gradu, tako u celoj Srbiji, bude bezbedna i sigurna.