Andrej Rang drugi, Matej Vilim treći

Proteklog vikenda, u Sportskoj hali u Subotici, održano je naše najznačajnije takmičenje u godini, seniorsko Prvenstvo Srbije u dizanju tegova. Učešće je uzelo pedesetak najuspešnijih sportista koji su uspeli da se kvalifikuju na ovo prestižno takmičenje. Među njima su se našli i David Milošević, Matej Vilim, te Andrej Rang, predstavnici somborskog KDT „Radnički“.

Milošević je uspeo sa samo 15 godina da se nađe finalu, oborivši lične rekorde u obe discipline (trzaj 78 kg, izbačaj 90 kg), te je na kraju zauzeo četvrto mesto i na taj način pokaže da se uz naporne treninge planira sledeće godine uzeti i seniorsku medalju. Matej Vilim je sa trgnutih 83 kg izbačajem od 105 kg uspeo da se plasira na treće mesto i okiti se bronzanom medaljom. Andrej Rang je branio titulu seniorskog prvaka države ali i pored ličnog rekorda u trzaju 110 kg i izbačaja od 130 kg zauzeo je drugo mesto i za samo nekoliko kilograma izgubio šampionsku titulu.

Kako je naveo somborski Klub u svom saopštenju, saniranjem povrede kolena Andrej je izgubio nekoliko nedelja priprema za ovo takmičenje, ali po rečima trenera kluba Petra Ranga već i sam nastup i zauzimanje druge pozicije znak da se takmičar potpuno oporavio i da je spreman na naporne treninge, a samim tim i vrhunske rezultate.