Apatinski Dunav 2014 bolji od Sivca

Košarkaši apatinskog Dunava 2014, opravdali su epitet favorita i u 9. kolu Druge RL Sever grupa A, na svom terenu savladali Sivac sa 93:60 po četvrtinama 25:21, 19:16, 23:12 i 26:11. Pobeda je očekivana, jer su Apatinci lideri na tabeli sa maksimalnim učinkom, dok su gosti tim koji se nalazi u sredini tabele i trenutno su dosta slabiji od Dunava 2014, koji jedinog rivala za naslov prvaka ima u somborskom Jokeru.
Početak susreta nije nagoveštavao ovoliku razliku u koševima, jer su gosti davali solidan otpor, pa se na veliki odmor otišlo rezultatom 44:37, ali su u trećoj i četvrtoj četvrtini domaći košarkaši zaigrali angažovanije i ta dva perioda rešili u svoju korist sa 49:23.
Apatinci vode na tabeli sa svih osam pobeda i ovom utakmicom je završen prvi krug, a u sledećem kolu oni su domaćini Spartaku iz Subotice koji je u donjem delu tabele, potom gostuju u Futogu domaćem Basketball Stars, koji nema ni jednu pobedu i ubedljivo je poslednji na tabeli, pa se sa pravom očekuju dva nova trijumfa sa kojima bi se sačuvao odličan plasman na tabeli i mirnije otišlo na pauzu koja će trajati do 1. februara naredne godine.