Arbitri presudili, zvezda prekinula seriju Apatinaca

Rukometaši Apatina su poraženi na gostovanju u Mokrinu od Crvene Zvezde sa 31:30 (16:14).

Odlična prvenstvena utakmica koja je bila okarakterisana kao derbi kola Prve lige Sever je završila pobedom domaćina od jednog gola razlike. Oko 200 gledalaca u Morkinu moglo je da uživa u žestokoj borbi oba tima i velikom broju lepih poteza i akcija. Ipak sveukupan utisak utakmice povario je sudijski par i nekorektno ponašanje publike koja je na teren i po igračima Apatina bacala upaljače i kovanice.

Atmosfera na terenu je od početka bila uzavrela kao u koridi, a tome je najviše doprinelo suđenje para Groza-Ćosić koji su svojim greškama na obe strane jednostavno stvarali tenziju između igrača. Iz jednog takvog koškanja Nikola Bogojević je u 42. minut dobio crveni karton i gosti su morali da nastave bez svog prvog čuvara mreže kojeg je dostojno zamenio Vojvodić.

Vodili su Apatinci sve do samog kraja ali su u 58. minutu opet na scenu stupili gore pomenuti arbitri koji svojim odlukama direktno utiču na krajnji ishod meča. Imali su “plavo-beli” šansu da izjednače u poslenjem napada ali je lopta koju je uputio Oljača otišla malo pored gola Kneževića.

Najefikasniji igrač na utakmice je Stefan Vukoje koji je postigao 8 pogodaka, dok je u timu Apatina Mirko Gardijan pružio odličnu partiju i protivničku mrežu pogodio 7 puta.

Apatinci u narednom kolu na svom parketu dočekuju Bantaski Karlovac.

Izvor: Radio Dunav