ARK “Somaraton” uzeo učešće na “Dunavskom polumaratonu”

ARK “Somaraton”

Članovi Atletsko-rekreativnog kluba “Somaraton” iz Sombora, trkački vikend su započeli na Fruškoj Gori, gde je održan jubilarni deseti planininski maraton. Veoma zahtevnu trasu od 25 kilometara uspešno su savladali Monika Bognar i Damir Ivković.

Dan kasnije, održana je još jedna planinska trka. U pitanju je bilo poslednje ovogodišnje izdanje trka u organizaciji “West Serbia Trail”. Trčalo se na planini Povlen, gde je najzahtevniju deonicu u dužini od 12 kilometara sa 600 metara uspona savladao Miroslav Liščević, dok su deonicu od 7 kilometara sa 300 metara uspona savladali Aleksandar Martinović, Daniel Šokac, kao i Damjan Šokac, kojem je ovo bila prva planinska trka. Avantura stazu u dužini od 9 kilometara istrčali su Ivana i Vojin Šokac. Tokom cele sezone na planinskim trkama sa “Somaratoncima” trčao je i Nino Eror iz Paninskog društva “Radivoj Simonović” Sombor.

Takođe, juče je održano 28. izdanje “Dunavskog polumaratona” koji je okupio 700 finišera iz 12 zemalja. “Somaratonci” su i ove godine bili najbrojini klub na trci, te je više od 30 trkača istrčalo jednu od deonica na ovom takmičenju. Polumaratonsku distancu u dužini od 21 kilometra istrčali su: Predrag Gagić, Đuka Čeljuska, Nedeljko Katić, Branislav Katić, Mario Kundit, Zoran Nikolić, Ilija Zvekanov, Arpad Šarkezi i Boško Jerković, drugi u svojim starosnim kategorijama, Vesna Bjelan, prva u starosnoj kategoriji, Maja Bodrožić i Biljana Vezmar, kao druga u svojoj starosnoj kategoriji. Na trci na 10 kilometara najuspešnija je bila Damjana Perenečević, koja istrčala četvrto mesto u generalnom plasmanu i drugo mesto u svojoj starosnoj kategoriji. Trku na 10 kilometara istrčali su i Radmila Milašinović treća u kategoriji, Danica Grujić Firanj prva u kategoriji, Tijana Odobašić, Mina Bošnjak, Dejan Nikolić prvi u svojoj starosnoj kategoriji, te Boško Elek i Branko Nenadić.

Deset kilometara, ali u štafetama 2 x 5 kilometara istrčali su Robert Lalić ARK “Somaraton” i Jelena Čortan iz ARSU “Sledi me” koji su zauzeli sjajno treće mesto. Štafetno su u Apatinu trčali i Dragana Bogojević, Isidora Bulajić i Tamara Berleković.

U disciplini nordijsko hodanje na 10 kilometara još jednom šampionskom titulom i pobedom okitio se Bogdan Nikolić, dok je Đorđe Rackov uspešno završio deonicu.