Atletičarima sedam odličja na republičkom školskom prvenstvu

U četvrtak, 18. aprila u Sremskoj Mitrovici je održano republičko školsko prvenstvo u atletici.

Naš grad su predstavljali osnovna škola Dositej Obradović u muškoj i Gimnazija Veljko Petrović u ženskoj konkurenciji. Pored njih učešće je obezbedilo i dvanaest takmičara u pojedinačnoj konkurenciji.

Somborski đaci su opravdali očekivanja osvojivši dva zlata, tri srebra i dve bronze za somborsku opštinu.

Najsjajnija odličja osvojili su David Doboš i Manuela Sekulić. David je učenik OŠ Bratstvo – Jedinstvo iz Bezdana. Zlato je osvojio u kategoriji učenika od prvog do čevrtog razreda, bacivši vorteks čak šest metara dalje od svog pobedničkog rezultata na Međuokružnom takmičenju u Novom Sadu. Davidov novi lični rekord iznosi 46 metara. Manuela je u istoj kategoriji, ali u ženskoj konkurenciji, u disciplini skok u dalj, takođe osvojila zlato, sa novim ličnim rekordom 4.16 metara.

Stepenicu niže na postolju izvojevali su Gregor Sekulić i Mihajlo Katanić. Gregor je nastupao u skoku udalj u kategoriji učenika petog i šestog razreda sa ličnim rekordom 5.05 metara, dok je Mihajlo medalju osvojio u trci na 300 metara, u kategoriji učenika sedmog i osmog razreda.

Filip Nikolov je bio treći u skoku u dalj, u kategoriji učenika od prvog do četvrtog razreda sa novim ličnim rekordom 4.35 metara.

Muška ekipa OŠ Dositej Obradović je osvojila srebro u kategoriji učenika sedmog i osmog razreda. Za školu su nastupili: Mihajlo Lakić 100 m, Aleksa Kanjo 300 m, Matija Rađenović 800 m, Miloš Kovačević skok udalj, Luka Cvjetićanin skok uvis, Nemanja Mirkov bacanje kugle, štafeta 4 x 100 m Kanjo, Kovačević, Cvjetićanin, Lakić.

Ženska ekipa Gimnazije  osvojila je bronzanu medalju u konkurenciji srednjih škola.

Izvor i foto: somborsport.org