Atletičati Apatina aktivni i uspešni

Članovi Atletskog kluba Apatin na početku 2018. godine izuzetno su uspešni i aktivni, učestvovanjem na mnogobrojnim takmičenjima u zemlji i inostranstvu.

Najveći uspeh ostvario je Đuro Borbelj koji je osvojio prvu šampionsku titulu na Prvenstvima Srbije u konkurenciji seniora. Đuro Borbelj pobedio je na državnom prvenstvu u planinskom trčanju koje je održano u Boru. On je slavio u trci na 8 kilometara ispred takmičara iz Kruševca Nenada Živkovića i bronzanog Miloša Gašovića iz Pančeva i na taj način izborio nastup za Seniorsku reprezentaciju Srbije na 10. Prvenstvu Balkana u planinskom trčanju, koje će se održati 04. maja 2018. godine u Vrnjačkoj Banji.

Članovi AK Apatin tokom protekle dve nedelje uspešno nastupali na Prvenstvu Vojvodine u krosu u Zrenjaninu, na trci u Bečeju na 10 kilometara i na polumaratonu koji je održan u Budimpešti, Novosadskom polumaratonu, polumaratonu u Osijeku i Kovačici.

U Zrenjaninu su u okviru Prvenstva Vojvodine u krosu koje je održano juče održane trke za mlađe kategorije gde su mladi atletičari AK Apatin osvojili tri medalje (dve zlatne i bronzanu), Milica Zanze i Miloš Dreković osvojili su ubedljivo prva mesta u trkama na 200 odnosno 250 metara, dok je Lena Rajić u trci na 250 metara osvojila treće mesto, Hana Čegar je u trci za najmlađe osvojila šesto mesto, na takmičenju je nastupila i Una Čegar. U trci seniora na 4 kilometra, šesto mesto na Prvenstvu Vojvodine zauzeo je Miroslav Pešić.

U Budimešti je juče održan Vivičita polumaraton na kome je učestvovalo nekoliko hiljada takmičara, među kojima su i uspešne nastupe imale takmičarke AK Apatin, Aleksandra Burkanović, Danijela Dragojević, Jelena Rašković (lični rekord), Branka Veličković (lični rekord) i Ana Nađheđeši.
U Bečeju je u organizaciji AK Bečej održana trka na 10 kilometara “Trčimo za Tisu” u kojoj su uspešne nastupe imali Milan Kovačić (lični rekord), Živa Vijoglavin (lični rekord), Alisa i Goran Bajić i Branislava Đuričin.

Tokom protekle dve nedelje članovi AK Apatin nastupali su i ostvarili dobre rezultate Aleksandra Burkanović slavila je u trci na 5 kilometara u okviru Jagodinskog maratona, Predrag Knežević uz lični rekord i Zoran Radičanin osvojili su treće odnosno četvrto mesto na polumaratonu u Kovačici.
Na polumaratonu u Osijeku koji je održan prošle nedelje uspešne nastupe su imali Miroslav Pešić koji je osvojio prvo mesto u starosnoj kategoriji i šesto mesto u ukupnom plasmanu, Milan Kovačić i Rajmond Halai, dok je u trci na 5 kilometara Anastazija Halai osvojila šesto mesto.

Na Novosadskom polumaratonu najuspešniji su bili Đuro Borbelj koji je osvojio prvo mesto u trci na 10 kilometara, u istoj trci drugo mesto je osvojila Aleksandra Burkanović, uspešan nastup u polumaratonskoj trci imao je Dejan Pešić. Istog dana na maratonu u Roterdamu nastupio i uspešno završio trku na 42 kilometra i 195b metara Nebojša Ćulumović.

Proteklog vikenda odžano je Prvenstvo Balkana u hodanju koje je realizovano u organizaciji Balkanske atletske federacije i Atletskog saveza Srbije (Zrenjanin-Ečka). Glavni koordinator takmičenja na kojem su nastupili takmičari iz devet zemalja bio je Goran Čegar.

Izvor: Radio Dunav