Borac i Stanišić 1920 obezbedi prolaz u prvi razred

Odigrano je pretposlednje kolo Međuopštinskih fudbalskih liga Sombor prvog i drugog razreda. Na deset susreta viđeno je rekordna 52 golaStrelci su bili raspoloženi, a postignuti su sledeći rezultati:

Partizan – Mladost 3:2 (1:0)

Strelci: Jakovljević, Ostojić, Stoiljković (Partizan). Jovović (Mladost).

Žuti kartoni: Borić, Kurjakov (Partizan). Kokot (Mladost).

Partizan: Dubravac, Mileković, Vojvodić, Borić, Đurđev, Jakovljević, Janoši (Tadijan), Bujak, Kurjakov, Ostojić, Stoiljković.

Mladost: Šuković, Jokić, Fekete, Varga, Kišjuhas, Kilić, Sobek, Miloš Medojević, Kokot, Milan Medojević, Jovović.

Terekveš – Omladinac (D) 2:2 (0:1)

Strelci: Relić, Radaković (Terekveš). Stojčić, Savin (Omladinac D).

Žuti kartoni: Relić, Petrović (Terekveš). Stojčić, Vračević (Omladinac D).

Terekveš: Popović, Vujanović, Vasić (Kuntić), Kovačić, Mandarić, Damjanović, Smiljanić, Petrović, Radaković, Relić, Čović.

Omladinac (D): Dimić, Stojaković, Lučar, Staisavljević, Vračević, Seljakov, Nikolić, Savin, Davidov, Stojčić, Veselinović.

Jedinstvo – Omladinac (B) 4:5 (2:2)

Strelci: Repac 2, Mudrinić, Bogunović (Jedinstvo). Pavin 2, Nemanja Mijić, Mazinjanin, Sekulić (Omladinac B).

Žuti kartoni: Delija, Teslić (Omladinac B).

Jedinstvo: Mačkić, Ružić, Bogunović, Rodić, Jerković, Mudrinić, Lerman, Repac, V. Grmuša, Vrančić.

Omladinac (B): Tepavac, Teslić, Nenad, Rakić, Sekulić, Nikola Mijić, Miloš Mijić, Vukadinović (Delija), Nemanja Mijić, Pavin, Mazinjanin.

Aleksa Šantić – Hajduk 2:1 (2:1)

Strelci: Đurić, Jurić (Aleksa Šantić). Stanić (Hajduk).

Žuti kartoni: /

Aleksa Šantić: Lukić, Korponaić, Podkrajac (Branežac), S. Pejak (Kolak), N. Tomić, M. Tomić, Sjeran, N. Pejak, Babić (Drašković), Đurić (Đokić), Jurić (Bibić).

Hajduk: Grbić, Blagojević, Stupar (Staničkov), Stanojčić, Pekez, Krstić, Lazarević, Pejić (Lazendić), Korać, Stanić, Živković (Stojakov).

Dunav – Zadrugar 4:2

OFK Šikara – Kordun 0:3

TabelaKordun 51, Omladinac (B) 45, Aleksa Šantić 43, Partizan 34, Hajduk 33, Omladinac (D) 31, Dunav 28, Terekveš 26, Zadrugar 22, Mladost 20, Jedinstvo 11, OFK Šikara 7.

Parovi poslednjeg (22) kola: Mladost – OFK Šikara, Kordun – Aleksa Šantić, Hajduk – Dunav, Zadrugar – Jedinstvo, Omladinac (B) – Terekveš, Omladinac (D) – Partizan.

Telečka – Stanišić 1920 – 2:3 (0:2)

Strelci: Nikšić, Prekajac (Telečka). Drača, Jovanović, Sučević (Stanišić 1920).

Žuti kartoni: Prekajac (Telečka). Dobre, Pucar, Vranković (Stanišić 1920).

Crveni kartoni: Krčevinac (Telečka).

Telečka: Černuš, Stanojković, Drobina, Karalić, Marijanović, Prekajac, Gagić, Purić, Mitrović, Devrnja, Krčevinac.

Stanišić 1920: Vukadinović, Dobrić, Drača, Pucar, Dobre, Žeželj, Oluić, Jovanović, Kolar, Cvetićanin, Zelenović.

Jedinstvo Lemeš – Sport 6:0 (4:0)

Strelci: Kantor 3, Jurišić 2, Baraković (Jedinstvo Lemeš).

Žuti kartoni: Kanjo (Jedinstvo Lemeš). Mandić, Kostić (Sport).

Jedinstvo Lemeš: Đurković, Brkić (Sečenji), N. Kusić (Pravdić), Jurišić (Kitić), Kantor, Vukadinović, Lukić, Popović, Baraković (Milošević), Dujmović (Kanjo), Sabo.

Sport: Bajrami, Tomašev, Švec, Kovačević, Kostić, Srećković, Anđelić, Marinković, Čudić, Mandić.

Borac (BG) – Graničar 5:2 (1:2)

Strelci: Ćuk 2, Dobrić, Pokrajac, Jokić (Borac BG). Torbica, Komazec (Graničar).

Žuti kartoni: Babić (Borac BG). Gnjatović, Vagić (Graničar).

Borac (BG): Obradović, Ličina, Čuturilo, Pokrajac, Dobrić, Žegarac, Ćuk, Radaković, Babić, Dautović, Krivošija.

Graničar: Bajić, Ardalić, Torbica, Nikola Kožul, Škorić, Trifunović, Komazec, Japundžić, Bobanac, Gnjatović, Vagić.

Dinamo (S) – Dinamo 1923 – 7:0

Slobodne su ekipe Panonije i Lidera.

TabelaBorac (BG) 44, Stanišić 1920 – 42, Lider 37, Graničar 33, Jedinstvo Lemeš  36, Dinamo (S) 18, Dinamo 1923 – 15, Telečka 13, Sport 9, Panonija 6.

Parovi poslednjeg (22) kola: Panonija – Dinamo (S), Dinamo 1923 – Borac (BG), Graničar – Lider, Sport – Telečka. Slobodne su ekipe Jedinstva Lemeš i Stanišića 1920Sve utakmiceposlednjeg kola Međuopštinske fudbalske lige prvog i drugog razreda igraju se u nedelju, 2. juna od 17.30 časova.

Izvor i foto: somborsport.org

Be the first to comment

Leave a Reply