Bratstvo na “mišiće” protiv Vršca

Fudbalski klub Bratstvo je u 20. kolu Srpske lige Vojvodine kao domaćin savladao ekipu Vršca sa 3:2(1:2).

Jedna od lošijih utakmica koju su Prigrevčani odigrali u tekućoj sezoni umalo ih je koštala gubitka bodova u meču sa izuzetno raspoloženim Vršćanima. Nosković je u 22. minutu doneo prednost domaćinu, da bi u 34. glavni sudija dosudio najstrožiju kaznu za Vršac iz koje gosti dolaze do izjedačenja. Do kraja poluvremena videli smo još jedan gol u mreži Bratstva koji gostima donosi prednost na odmoru od 2:1.

U nastavku meča domaćin je zaigrao nešto bolje, ali su Vrščani odolevali sve do 78. minuta kada Šveljo poravnava na 2:2. Sumnjiva situacija u šesnaestercu gostiju, štoper Vršca igra rukom i sudija u 90. minutu pokazuje na belu tačku. Ćovin je siguran realizator i donosi preokret i trijumf svojoj ekipi koja sa ovom pobedom ostaje u trci za plasman u viši rang.

Bratstvo već u sredu putuje u Stare Banovce gde će odigrati meč sa trećeplasiranim Dunavom.

Izvor: Radio Dunav