Bukalov i Rađenović nastupali za mladu plivačku reprezentaciju u Zagrebu

Plivači Poleta BUKALOV NEMANJA i RAĐENOVIĆ ALEKSA su u sastavu mlade reprezentacije Srbije učestvovali na Susretu mladih reprezentacija Srbije, Hrvatske, Slovenije i Bosne i Hercegovine.

Četvoromeč je održan 23-24.03.2019.godine u SRC „Svetice“ u Zagrebu.

Naši takmičari su ostvarili sledeće rezultate:

BUKALOV NEMANJA drugo mesto na 50m leđno, treće mesto na 100m leđno, drugo mesto u sastavu štafete 4x100m mešovito (dva juniora i dve juniorke), drugo mesto 4x100m mešovito mlađi juniori. U disciplini 200m leđno bio je četvrti, 50m delfin šesti a u trci na 100m delfin osvojio je sedmo mesto;

RAĐENOVIĆ ALEKSA je osvojio treća mesta u disciplinama 100m delfin i 100m leđno, drugo mesto u sastavu štafete 4x100m mešovito stariji juniori. U trci na 50m delfin osvojio je šesto mesto. Aleksa je isplivao norme za Balkansko juniorsko prvenstvo koje se održava 11-12.05. u Grčkoj.

U ekipnom plasmanu mlađi juniori su osvojili drugo mesto a stariji juniori treće. U ukupnom plasmanu reprezentacija Srbije je zauzela treće mesto.

U isto vreme Marko Kolović je nastupao na XI Hod Faktor kupu u Mađarskoj. U trci na 200m prsno Marko je sa vremenom 2:32,87 osvojio zlatnu medalju.