„Crveno – beli“ se revanširali za poraz u finalu Kupa

Fudbalska lopta

Odigran je gradski derbi između „Radničkog“ i „Žaka“. „Crveno – beli“ su se revanširali „crno – belima“ za poraz u finalu kupa pre desetak dana. Gosti su odlično otvorili meč i već u 14.minutu su poveli pogotkom veterana Branka Vidovića. Domaćin je do odlaska na odmor potpuno preokrenuo meč u svoju korist. Igor Grgić je u 31. minutu poravnao rezultat, da bi pet minuta pre odlaska na odmor Vladimir Radev doveo svoj do vođstvo. U drugom minutu nastavka, isti igrač je povisio na 3:1 i tako postavio i konačan rezultat meča.

U derbiju kola sastali su se imenjaci iz Gložana i Mladenova. Domaćin je slavio sa 2:1. Žemberi i Liptak su se upisali u strelce kod domaćina, a Dujaković za goste. Brestovčani su ugostiti sastav Krila Krajine. BSK-ovi su poveli pogotkom Ćurčije u 69. minutu, da bi samo minut kasnije Vujić poravnao rezultat. Iznenađenje kola priredili su Pivničani koji su lagano dobili ekipu iz Lipara. Sva tri gola za novajlije lige postigao je Denis Šuster. Treba napomenuti i da je ekipa „Rusina“ dobila meč protiv „Hercegovca“ službenim rezultatom, jer se gosti iz Gajdobre nisu pojavili na meču.

Sledećeg vikenda, sastaće se „Žak“ i „Ravangrad 2018“, „Dinamo“ će dočekati lidera iz Gložana, dok će „Radnički“ put Selenče.