Derbi u Somboru bez pobednika

RADNIČKI 1912 – BRATSTVO 1946 1:1 (1:0)

Lokalni derbi 12. kola Srpske lige Vojvodina, koji je odigran u Somboru između domaćeg Radničkog 1912 i Bratstva 1946 iz Prigrevice, okončan je nerešeno 1:1, pa nije jasno da li su akteri osvojili po bod, ili su oba rivala izgubila po dva boda. Na osnovu razvoja događaja, Somborci su bili možda bliži pobede, jer su poveli u 21. minutu preko Matijevića iz penala, a samo minut kasnije, imali su i brojčanu prednost, jer je u svlačionicu pre vremena poslat Resanović. Međutim, Bratstvo u svojim redovima ima sjajnog Ognjena Švelju koji uglavnom stupa na scenu kada je najteže i tada preuzme odgovornost, što je bio slučaj i ovoga puta. Prigrevčani su pod njegovom dirigentskom palicom, mada brojčano slabiji, počeli da igraju mnogo bolje, pa su u drugom poluvremenu, u 55. minutu, preko Zečevića uspeli da izjednače na konačnih 1:1. Svakako da treba napomenuti da je najveći deo posla kod izjednačujućeg pogotka obavio Šveljo i da je znalački asistirao strelcu.

Nakon ovog kola, Bratstvo je u sredini tabele sa 17 osvojenih bodova, dok su Somborci na četvrtoj poziciji sa dva boda više. U sledećem kolu, Prigrevčani dočekuju Borac iz Sakula, dok će Radnički 1912 gostovati Kozari iz Banatskog Velikog Sela.