Deronjčanke završile učešće u Kupu

Rukometašice Deronja su takmičenje u Kupu Vojvodine za sezonu 2018/2019 završile u osmini finala. Igračice trenera Slavka Nađa sinoć su u Sportskom centru Odžaci dočekale superligašku ekipu Slovena iz Rume. Gošće su opravdale ulogu favorita i slavile su rezultatom 28:34 (14:18).

Ekipa Deronja je samo u prvih dvadesetak minuta uspevala da igra egal utakmicu sa favorizovanim protivnikom, da bi u nastavku razlika u kvalitetu došla do izražaja.

U redovima domaćina najefikasnija je bila Mitrović sa 9 pogodaka, Zorićeva je dala 6 golova, a u listu strelaca još su se upisale Varga i Stojmenović sa 4 gola, Miladinović sa 3 i Tepša sa 2 gola. Ekipu Slovena je do pobede predvodila Rakić sa 8 golova.

Deronjčanke su ove godine otišle korak dalje u Kup takmičenju u odnosu na prethodnu sezonu, kada su stigle do šesnaestine finala.

Plasman u četvrtfinale Kupa Vojvodine za žene obezbedile su i ekipe Petrovaradina, Temerina, Pančeva, Vrbasa i Proletera iz Zrenjanina, a za prolaz u narednu rundu danas će igrati Laki Crvenka – Železničar Inđija.

Izvor: Radio Odžaci