Deset medalja za BK „Sombor“

Završeno je Pojedinačno prvenstvo Srbije u boksu. Nastupilo je 57 klubova i preko 130 takmičara, a učešće su uzeli i bokseri Bokserskog kluba „Sombor“. Finalnog dana takmičenja, somborski Klub je imao tri predstavnika.

U kategoriji do 52 kg, Dragana Jovanović je osvojila zlatnu medalju. Ona je bez borbe dobila meč protiv Nine Radovanović. Inače, njih dve su i jedine bila prijavljene u ovoj kategoriji. Pored nje, zlatnom medaljom okitio se Sejdi Nazif (63.5 kg), koji je u finalu jednoglasnom odlukom sudija savladao Radovana Gligića (Voždovac). Bojan Stanojlović (86 kg) nije uspeo da dođe do najsjajnijeg odličja. Njega je u finalu savladao Marko Pižurica, član subotičkog „Spartaka“.

Pored njih, bronzane medalje osvojili su: Aleksandra Krstić (70 kg) u ženskoj seniorskoj konkurenciji, te Severdžan Gaši (51 kg), David Prohaska (71 kg) i Marko Mijić (86 kg) u muškoj omladinskoj konkurenciji, kao i seniori Omer Ametović i Vukašin Tepić, obojica u kategoriji do 57 kg, te Vladimir Beriša (80 kg).

Somborski bokseri osvojili su najviše (10) medalja. Ipak, u ekipnom plasmanu ispred njih su „Obilić“ iz Zvornika i „Novi Pazar“.