Druga regionalna košarkaška liga, grupe A i B

U Drugoj Regionalnoj ligi Sever za košarkaše, u grupi A, odigrano je 5. kolo koje je donelo ubedljive pobede favroita, a do trijumfa su stigli na gostovanjima, što potvrđuje da su somborski Joker i apatinski Dunav 2014, uz Srbobran neprikosnoveni u ovom rangu takmičenja, te da prvaka treba tražiti među njima.
Sivac je sebi mesto obezbedio u sredini tabele i verovatno da će do kraja prvog dela takmičenja steći solidnu bodovnu zalihu, taman da nastavak sezone odigra mirnije.
Somborci su svoju petu pobedu ostvarili u Beočinu, gde su slavli sa 72:61, po
četvrtinama 26:14, 12:13, 19:17 i 15:17. Pobeda je došla nakon dobre igre u prvoj četvrtini kada su stekli, ispostavilo se, odlučujuću prednost od 12 poena koju je domaćin uspeo samo minimalno da ugrozi. Joker je na vodećoj poziciji na tabeli, u društvu sa Dunavom 2014 i verovatno da će tu ostati i nakon sledećeg kola, kada je domaćin Kikindi. Ta utakmica se igra u subotu od 17:30 časova.
Apatinski Dunav 2014, za sada, gazi pobedničkim stazama i svoju maksimalnu petu pobedu ostvario je u Kikindi rezultatom 77:59 (16:20, 18:13, 21:11, 22:15).
Kikinđani su samo u prvoj četvrtini zapretili i na kratku pauzu otišli sa četiri koša prednosti, a nakon toga, iz minuta u minut, stvari su počele da ležu na svoje mesto, pa je krajnji ishod bio neminovan. Posebno dobru igru Apatinci su prikazali u trećoj četvrtini, kada su slomili svaki otpor domaćina i faktički rešili sve dileme, ukoliko ih je i bilo, oko pobednika. U sledećem kolu Dunav 2014 je slobodan.
Sivac je u 5. kolu takođe gostovao i to u Futogu, domaćoj ekipi Basket i ostvario ubedljivu pobedu od 91:66 (24:19, 19:19, 25:9, 23:19). Rezultat sam po sebi dovoljno pokazuje i oslikava razvoj događaja u ovoj utakmici, koja je bila u znaku gostiju, pogotovo u prvim minutima nakon poluvremena, kada su Sivčani stekli kapitalnu prednost i u poslednju četvrtinu ušli sa 21 košem prednosti. Sivac, nakon lošeg starta, sa dve pobede dospeo je u sredinu tabele gde će najverovatnije okončati prvi deo takmičenja, a u sledećem kolu dočekuje ekipu Petrovgrad iz Zrenjanina.
Taj susret će se odigrati u nedelju od 13:00 časova.
U istom stepenu takmičenja, grupa B, košarkaši Apatina ostvarili su pobedu nad ekipom Beglješ iz Zrenjanina sa 84:73 (21:25,21:19,19:15 i 23:14). Apatinci su u ovom susretu odigrali odlično poslednju četvrtinu i nošeni domaćim navijačima slomili otpor čvrstih Zrenjaninaca, a ujedno upisali bitne bodove, pa sada imaju skor od dve pobede i tri poraza. Priliku da svoj bodovni saldo uvećaju Apatinci će imati u subotu od 19:00 časova, kada na svom parketu dočekuju Proleter iz Ravnog Sela, koji ima identičan učinak i nalazi se u sredini tabele.