Ekipa iz Kolorada vratila „brejk“

S.A. Sparsi – Denver Nagetsi 103:117 (Q1 – 34:22, Q2 – 20:32, Q3 – 25:37, Q4 – 24:26).

Košarkaši Denvera uspeli su u četvrtom susretu plej-ofa da izjednače rezultat protiv San Antonia, slavivši rano jutros na gostovanju u Teksasu, čime su povratili prednost domaćeg terena. Domaća ekipa je bolje otvorio susret i već nakon prve deonice stekla dvocifrenu prednost. Gosti su drugu četvrtinu otvorili trojkom Bartona i poenima Morisa smanjivši zaostatak na minus 7. Do odlaska na odmor „Grumenje“ je uspelo da se vrati u igru i da izjednači (54:54), što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku susreta viđena je izjednačena igra oba tima, da bi gosti u finišu trećeg dela odličnom igrom stigli do prednosti od +14 (91:77). Domaći se nisu najbolje snašli u tim momentima što su gosti iskoristili i novom serijom od 8:0 otišli na velikih +19 (92:111), što im je na kraju bilo dovoljno za drugi trijumf nad Sparsima u ovoj seriji. Najboji pojedinac u pobedi Nagetsa bio je srpski centar Nikola Jokića sa 29 poena, 12 skokova i osam asistencija. Prilog (You Tube). Ispratio ga je Marej sa 24 koša, koliko je dao i Oldridž za domaći sastav. Naredni susret igra se u sredu, 24. aprila u Koloradu.

Izvor i foto: somborsport.org