Filip Krajinović prvi favorit Hajlbrona

Srpski teniser Filip Krajinović nastupaće ove nedelje na čelendžeru u nemačkom Hajlbronu. Reč je čelendžeru iz kategorije 100 (Nekar kup). Filip je najbolje rangirani teniser ATP serije, što mu je omogućilo da bude prvi favorit turnira. Naš teniser će preskočiti prvo kolo, a u drugom ga čeka domaći teniser Dominik Koepfer. Nemac je trenutno 173. igrač sveta i do sada se nisu sastajali. Meč je na programu u utorak. Ukoliko uspešno savlada prvu prepreku u trećem kolu ga čeka pobednik duela Crepate (Francuska)/Polansky (Kanada). Turnir u Nemačkoj igra se za nagradni fond od 92.040 evra. Krajinović je već nastupao na ovom turniru pre dve godine kada ga je i osvojio. Tada je u finalu savladao “Slovaka”Norberta Gombosa sa 2:0 u setovima. Treba napomenuti i da je izašla ovonedeljna rang lista najboljih tenisera sveta. Filip je u odnosu na prethodnu nedelju napredovao za pet mesta i sada trenutno zauzima 69. mesto na ATP listi.

Izvor i foto: somborsport.org