(FOTO) Još jedna pobeda i titula Radničkom 1912

Prošle nedelje je završena jesenja fudbalska sezona u Vojvođanskoj fudbalskoj ligi Sever. Na samom kraju, u poslednjem kolu jesenjeg dela sezone odigran je gradski derbi dve somborske ekipe Radničkog i Radničkog 1912. U prelepom fudbalskom ambijentu pred skoro 800 gledalaca odigrana je prava prvenstvena utakmica u kojoj su fudbaleri Radničkog 1912 zasluženo slavili evrogolom Nemanje Boškovića krajem prvog poluvremena.

U prvom poluvremenu domaća ekipa je akcenat stavila na odbranu svog gola i pokušavala je kontranapadom da ugrozi gol gostiju. Međutim, to im baš nije polazilo za nogom, jer su gosti odlično kontrolisali sredinu terena i konstantno vršili pritisak na gol domaćih. Takva igra je često dovodila do grešaka igrača Radničkog, a upravo iz takve jedne greške beka domaćih Martinovića, Antunić je pobegao, ušao u kazneni prostor, šutirao, ali je lopta prošla tik pored stative golmana Jeličića. Dominacija lidera na sredini terena se nastavila, stvorili još dve prilike za gol preko Goronjića i Matijaševića, ali bez uspeha. Igrao se 41. minut utakmice kada je Bošković došao do lopte na sredini terena, povukao je par metara i opalio je sa 30 metara. Lopta je prilikom leta promenila putanju, naglo se spustila i prohujala kroz „uši“ golmana domaćih Jeličića, koji je paradom samo ulepšao pogodak. Sa zapadne tribine muk, a sa istočne erupcija oduševljenja. Igrači Radničkog 1912 na odmor odlaze sa minimalnom prednošću. Treba istaći da su domaći igrači na terenu, uz podršku igrači sa klupe konstantno vršili pritisak na sudije, nazadovoljni njihovim odlukama, a nekoliko puta su nekorektno gestikulirali i prema igračima Radničkog 1912. Takvo ponašanje je nastavljeno i tokom drugog poluvremena, praćeno pogrdnim rečima jednog dela gledalaca sa zapadne tribine, međutim bez uspeha pošto „gostujući“ igrači nisu nasedali na provokacije, već su nastavili da igraju fudbal. Dobro igra i veliki posed lopte rezultirao je sa dve nove odlične prilike. Sredinom drugog poluvremena Antonić i Baljak su odlično napravili prodor po levom boku, kapiten gostiju je odlično centrirao, lopta je završila kod Matijaševića, koji je odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, a odlična šut golman Jeličić intervencijom boksuje u korner. Goronjić je imao priliku nakon kornera, ali je bio neprecizan. Radnički je uzvratio preko svog kapitena Milorada Resanovića koji je oprobao svoj šut iz slobodnog udarca. Međutim, bez uspeha, pošto Pavasović nije morao da interveniše. Ovo je inače bio jedini pokušaj domaćih na utakmici, što samo po sebi dovoljno govori. Utakmica je na kraju završena bez promene rezultata što je bio povod za početak slavlja ekipe Radničkog 1912 koja je jesenju polusezonu završila više nego uspešno, osvojena su 43 boda, bez poraza. Zabeležili su 14 pobeda i jednu nerešenu utakmicu, uz impresivnu gol razliku 42:4.

Radnički – Radnički 1912  0:1