Furtula četvorostruki strelac protiv Mladosti

Odigrano je kompletno 28. kolo Vojvođanske fudbalske lige – grupa Sever. U okružnom derbiju Radnički 1912 “deklasirao” je komšije iz Apatina sa 7:1Junak pobede bio je Nikola Furtula koji je za svega 36 minuta postigao četiri pogotka. Domaćin je poveo već u 8. minutu. Đorović je proigrao Kneževića na desnoj strani, ovaj uposlio Furtulu na drugoj stativi, koji rutinski loptu smešta u mrežu. Samo dva minuta kasnije prednost je bila duplirana. Knežević je vešto izbegao ofsajd zamku, pobegao po desnoj stani, odlično centrirao, a Furtuli ponovo nije bilo teško da loptu smesti iza leđa golmana gostiju Jeličića. Đorović je sredinom poluvremena bio idealnoj poziciji, izbio je sam pred golmana gostiju, šutirao, ali je Jeličić bio spretniji, sprečivši siguran pogodak. Deset minuta kasnije, Cvetković je pronašao Kneževića u šesnaestercu, koji je odlično šutirao, međutim, Jeličić je bio priseban, lopta je odbila do Furtule, koji odličnim šutem po zemlji povisuje na 3:0. Igrao se 36. minut kada je Furtula postigao svoj četvrti pogodak na meču. Nakon prodora Šćepanovića i Boškovića, Knežević je šutirao, Jeličić odbranio, a Furtula pokupio odbitak i sproveo loptu u mrežu. To je bio i konačan rezultat prvog poluvremenaU nastavku susreta ekipa sa Gradskog stadiona nastavila je sa odličnom igrom koja je krunisana sa još tri pogotka u mreži gostiju. Igrao se 66. minut kada je Knežević postigao peti pogodakIzborio se za loptu, odlično šutirao iskosa sa ivice kaznenog prostora, ali se isprečila stativa. U nastavku akcije Bošković je odlično centrirao, a Knežević glavom sa nekih sedam metara loptu smestio iza leđa golmana Jeličića. Samo tri minuta kasnije najlepši momenat na meču. Bošković je uzeo loptu na svojoj polovini, krenuo u solo prodor, obišao nekoliko igrača gostiju, izbio sam pred Jeličića, a potom uputio projektil sa ivice kaznenog prostora za vođstvo domaćih od 6:0. Gosti su smanjili u 75. minutu preko Aljoše Jovovića. Rezervista domaćih Arežina je izgubio loptu kod korner zastavice, Tešić odlično centrirao, a Jovović odlično odreagovao i šutirao glavom sa peterca. U 77. minutu sporni momenat u kaznenom prostoru gostiju. Nakon odlične akcije Cvetkovića i Boškovića, Furtula je bio oboren sa dve ruke od jednog igrača gostiju, međutim sudija Kuzmanović propušta priliku da pokaže na kreč. Konačan rezultat meča postavio je Đorović, nakon odličnog duplog pasa sa Boškovićem i još boljim šutem iskosa sa desne strane. Lopta je od stative ušla u mrežu. Zaslužena i ubedljiva pobeda domaće ekipe koja već ranije obezbedila plasman u viši rang takmičenja, Srpsku ligu Vojvodine. Narednog vikenda “somborci” putuju u Bački Brestovac.

Radnički 1912 – Mladost Apa 7:1 (4:0)

Strelci: Furtula 4, Knežević, Bošković, Đorović (Radnički 1912). A. Jovović (Mladost Apa).

Žuti kartoni: Bošković (Radnički 1912). Tešić, Mitrović, Rapaić (Mladost Apa).

Radnički 1912: Bulović, Čordašić (Arežina), Slavuljica, Knežević (Kovačević), Đorović, Šćepanović (Šarenac), Bošković, Cvetković, Furtula, Goronjić, Bogunović.

Mladost Apa: Jeličić, Petreš, K. Jovović, Bursać, A. Jovović, Mitrović (Timar), Tešić, Rapaić, Vujin, Bačić (Krunić), Mišković (Basarić).

Sloga – Crvenka 2:1 (1:0)

Strelci: Vemić, Kemenj (Slogu). Kerekeš (Crvenku).

Žuti kartoni: Vidović, Purić (Sloga). Babić, Vujović (Crvenka).

Sloga: Lebović, Vemić, Kemenj, Vidović, Milošević (Jajić), Lučić, Ninković, Rajčanji, Mitrović, Purić, Stojšić (Vukas).

Crvenka: Drinčić, Kostić, J. Subotić (Dragović), Radmanović, Šakić, M. Subotić, Kerekeš, Ivić, Vujović, Babić, Furtula (Marić).

OFK Vrbas – Tisa 1:2 (0:1)

Strelci: Krajinović (OFK Vrbas). Šijačić 2 (Tisa).

Žuti kartoni: /

OFK Vrbas: Jovičić, Avdalović, M. Šmit (A. Šmit), Tešanović, Jovanović, Krajinović, Simić (Marojević), Bogavac, Zorić, Roganović, Kulić.

Tisa: Tasić, Panić, Mandić, Šicar, Žmukić, Živković, Boršoš (Tandari), Đuranović, Tači (Stanišić), Nađ, Šijačić.

Bajša – BSK 8:0 (4:0)

Strelci: Kotaraš 3, I. Kočiš, Tresiglavić, Mihalec, Horvat, Laćak (Bajša).

Žuti kartoni: Trigunović (BSK).

Bajša: Damjanović (Ivšić), Manojlović (Pedić), Tresiglavić, Boroš, Laćak, I. Kočiš, Horvat, Marjanović (S. Kočiš), Krivokapić, Kotaraš, Mihalec.

BSK: V. Kosovac, Molnar, Trifunović, Savić, A. Kosovac, Pavkov, Agbaba, Milanović, Sušić.

Tavankut – Tekstilac 3:0 (0:0)

Strelci: Kujundžić 2, Vizin (Tavankut).

Žuti kartoni: Poljaković (Tavankut). Ilić, S. Mitrović, Josović (Tekstilac).

Tavankut: Sabo, Bedeković, Sloboda Poljaković, Godar, I. Skenderović, Šimić, Pejić Tukuljac (Dopuđ), Kujundžić (Pletikosić), Plavšić (Miranović), Vizin.

Tekstilac: Ignjatović, Ilić, Gostović, Josović, Božičić (Latinović), Dakić, Milenković, Mitrović, Divjak (Pivarov), Stevanović, Đokić (Vukobratović).

Mladost (BP) – Budućnost 1:0 (0:0)

Strelci: Beronja (Mladost BP).

Žuti kartoni: Štefek, Celin (Mladost BP). Dujaković, Lugonja (Budućnost).

Crveni karton: Jakuš (Mladost BP). Bošnjak (Budućnost).

Mladost (BP): Lenja, Ožvalt (Pavliš), Štefek, Šproh, Beronja (Kobilarov), Poznanović (Celin), Kanja, Severini, Adamek, Jakuš, Škrbić.

Budućnost: Lugonja, Kopanja, Radičić, Lovre, Vulić (Josimović), Ralević, Sekulić, Đumić, Dujaković, Medić, Subašić (Bošnjak).

Bačka – Radnički 4:0 (1:0)

Strelci: Kovač 3, Miličić (Bačka).

Bačka: Stanić, Stanaćev, Nikšić, Kovač, Gnjatović, Momčilov, Šotra (Bjelić), Miličić, Milovanović, Šaban (Došlov), Nedić (Petković).

Radnički: Zorić, Grgić, Bubanja, Dulić, Zorica (Marković), Vukadinović, Žeželj, Tevanović, Erdei, Resanović.

Mladost (T) – Polet 2:0

Strelci: Srdanov, Jović (Mladost T).

Mladost (T): Ađanski, Ciganović, B. Berić, Gašić, Mrđan, Adamović, Jelić, Kozomora (Savin), Jović (Tešanović), Srdanov, Trivić (Komlenić).

Polet: Ivanović, Milunović, Aleksić, Novaković, S. Stanković, Ž, Stanković (Malinović), Ristić (Stojković), Zlatković, Zec, Bogdanović, Stanojković (Stošić).

Tabela: Radnički 1912 – 75, Sloga 60, Mladost Apa 49, Tisa 48, Bajša 45, Crvenka 38, Bačka 36, Radnički 36, OFK Vrbas 35, Mladost (BP) 34, Tavankut 34, Tekstilac 33, Mladost (T) 31, Polet 30, Budućnost 27, BSK 30.

Parovi narednog (29) kolaSloga – Mladost (T), Crvenka – Tavankut, Tekstilac – Bačka, Radnički – BajšaBSK – Radnički 1912, Mladost Apa – OFK Vrbas, Tisa – Mladost (BP), Budućnost – Polet. Sve utakmice se igraju u nedelju, 2. juna od 17 časova.

Izvor i foto: somborsport.org