Search
Close this search box.

„Hajduk“ u vrhu

hajduk

Odigrani su svi mečevi desetog kola Vojvođanske lige Sever. Jedini somborski predstavnik je u nedelju ugostio ekipu „Obilića“. Staparci su slavili sa 4:2. Već u 5. minutu Stojšić je načeo mrežu ekipe iz Zmajeva. Desetak minuta kasnije Koprivica je poravnao. U 18. minutu Filip Kovačev ponovo donosi prednost izabranicima Sretena Vilotića. Početkom drugog dela sa dva brza pogotka „Hajduci“ su prelomi meč. Nemanja Čvokić je bio precizan u 47. minutu, a Martonoški pet minuta kasnije. Gosti su u 61. minutu preko Uzelca ublažili poraz. Iznenađenje kola priredila je ekipa „Iskra“ iz Kucure, koja je otkinula dva boda „Hajduku 1912“. Kuljani su tri minuta pre isteka regularnog dela poveli sa „kreča“ pogotkom Jovana Radmanovića. Međutim, Adamović je svojim drugim golom na meču, ovoga puta u nadoknadi vremena izjednačio rezultat. Što se ostalih rezultata tiče, „Radnički 1918“ iz Ratkova je minimalno slavio nad imenjakom iz Bajmoka. Pobedonosni pogodak „pao“ je u trećem minutu nadoknade vremena kada je Žarko Vlajić matirao golmana gostiju Stefana Lebovića. Apatinska „Mladost“ poražena je na gostovanju u Subotici. „Bačka 1901“ se polako „budi“. Zabeležili su drugu uzastopnu pobedu na domaćem terenu. Manojlović i Nenadović su pogađali u prvom, a Glišović u drugom poluvremenu za domaćina. Identičnim rezultatom „Bajša“ je dobila „Mladost“ iz Turije.
„Hajduk – Obilić“, „Radnički 1918“ – „Radnički 1905“ – 1:0, „Srbobran“ – „Vojvodina“ (BG) 0:0, „Iskra“ – „Hajduk 1912“, „Bačka 1901“ – „Mladost“ Apatin 3:0, „Bajša“ – „Mladost“ (T) 3:0, „Bačka“ – „Budućnost“, „Mladost“ (BP) – „Tisa“.
Tabela: „Bačka“ 27, „Hajduk 1912“ – 23, Tisa 20, „Hajduk“ 17, „Mladost“ (T) 16, „Radnički 1905“ – 14, „Mladost“ Apa 13, „Bajša“ 13, „Budućnost“ (P) 12, „Srbobran“ 12, „Radnički 1918“ – 11, „Iskra“ 11, „Vojvodina“ (BG) 9, „Obilić“ 8, „Bačka 1901“ – 8, „Mladost“ (BP) 7.
Parovi narednog (11) kola: „Tisa“ – „Hajduk“, „Budućnost“ (P) – „Mladost“ (BP), „Mladost“ (T) – „Bačka“, „Mladost Apa“ – „Bajša“, „Hajduk 1912“ – „Bačka 1901“, „Vojvodina“ (BG) – „Iskra“, „Radnički 1905“ – „Srbobran“, „Obilić“ – „Radnički 1918“.