Međutim, stručnjaci upozoravaju da postoji jedna prostorija u kojoj bi trebalo izbegavati sušenje mokrog veša – spavaća soba.
Sušenje veša u spavaćoj sobi može uzrokovati nekoliko problema. Prvo, mokar veš povećava vlažnost vazduha za čak 30 posto, što može povećati rizik od problema s disanjem tokom spavanja i ugroziti imunološki sistem. Osim toga, povećana vlažnost može stvoriti povoljno okruženje za razvoj buđi.
Stručnjaci posebno naglašavaju da zadržavanje vlažnog veša u spavaćoj sobi može dovesti do pojave buđi, neprijatnih mirisa i respiratornih problema. S obzirom na to da je spavaća soba prostorija u kojoj provodimo značajan deo vremena, preporučuje se izbegavanje sušenja veša u njoj radi očuvanja zdravlja i prevencije potencijalnih problema. Grinje takođe mogu postati problem, jer mokra odeća stvara vlažnu sredinu koja pogoduje njihovom rastu. Osim toga, povećana vlažnost može uzrokovati kondenzaciju, što može dovesti do oštećenja drvenih konstrukcija. S obzirom na ove potencijalne zdravstvene i strukturalne probleme, stručnjaci preporučuju izbegavanje sušenja veša u spavaćoj sobi.