Your API key has been restricted. You may upgrade your key at https://www.weatherbit.io.
Search
Close this search box.

Izdvajamo: Registar “Ne zovi” primenjivaće se od sledeće godine

aktuelno

Zakon o zaštiti potrošača počeće da se primenjuje od 20. decembra, ali će se neka njegova rešenja, među kojima i registar “Ne zovi”, primenjivati tek kada budu doneti pravilnici neophodni za njihovu primenu. Pomoćnica ministra za trgovinu, turizam i telekomunikacije Višnja Rakić za Tanjug je objasnila da ministarstvo ima rok od godinu dana od dana stupanja zakona na snagu zakona da donese četiri pravilnika, tako da bi oni počeli da se primenjuju najkasnije od 19. septembra 2022. godine. Navela je da su to pravilnici o registru “Ne zovi”, zatim o obliku i sadržini obrasca za odustanak od ugovora zaključenog van poslovnih prostorija i na daljinu.

Brnabić: Referendum je samo i isključivo o pitanju pravosuđa

Predsednica Vlade Ana Brnabić izjavila je da je situacija sa električnom energijom mnogo bolja nego u utorak, navodeći da u ovom trenutku tačno 3.300 potrošača nema struju, što je 0,01 odsto ukupnog broja potrošača, a od kojih je najviše iz Mačvanskog okruga. Kako je navela, o odgovornosti čelnih ljudi će se svakako govoriti, ali onda kada situacija bude potpuno stabilna. Kada je reč o referendumu najavljenom za 16. januar naredne godine, ona je istakla da smo u Briselu dobili potvrdu uspeha našeg rada, a da je sledeća velika stvar upravo referendum. “Želim da građani Srbije znaju – referendum je samo i isključivo o pitanju pravosuđa. Kada čujete neke političare koji pričaju o preambuli koja se tiče Kosova i Metohije, znajte da je to notorna laž”, naglasila je Brnabić.

Za 20 godina USAID u Srbiji uložio 882 miliona dolara

Povodom 20 godine saradnje američke Agencije za međunarodni razvoj (USAID) sa Srbijom, večeras je u Jugoslovenskoj kinoteci otvorena izložba pod nazivom “Dvadeset godina partnerstva/zajedno stvaramo”. Na njoj su neka od partnerstava iz protekle dve decenije predstavljena fotografijama i video materijalima. Rečeno je da je USAID u Srbiju uložio 882 miliona dolara, koje su namenjena ekonomskom i demokratskom razvoju naše zemlje, a kako je najavljeno, ta saradnja će se nastaviti i ubuduće.

Međunarodne obrazovne institucije traže partnere u Srbiji

Međunarodne kompanije i naučno-obrazovne institucije iz 11 zemalja, među kojima su i Indija, Malezija, Španija, na B2B sastancima na Paviljonu Srbije na svetskoj izložbi u Dubaiju, izrazile su interes za partnerstva sa srpskim institucijama i kompanijama, koje svojim inovacijama doprinose unapređenju učenja i savremenih veština đaka i studenata, saopštila je danas PKS. Ilhami Šišneliolu, iz međunarodne kompanije „K12net“ koja se bavi razvojem softvera za obrazovanje, kaže da u Srbiji traže partnere i žele saradnju sa školama i univerzitetima u našoj zemlji.

Usvojen Zakon o pravima korisnika privremenog smeštaja

Skupština Srbije usvojila je Zakon o pravima korisnika usluga privremenog smeštaja u socijalnoj zaštiti, a kako je ranije rekla ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Darija Kisić Tepavčević zakon bi trebalo da unapredi njihov položaj. “Novim zakonom trebalo bi da se unapredi položaj korisnika usluga privremenog smeštaja, bez diskriminacije, pod ravnopravnim uslovima uz aktivno efektivno i informisano učestvovanje svih lica koja učestvuju u donošenju odluka koji utiču na život i prava korisnika a skladu sa pristupom zasnovanim na ljudskim pravima”, rekla je Kisić Tepavčević u Skupštini Srbije.

Joksimovic: Očekujem napredak tokom francuskog predsedavanja

Ministar za evropske integracije Jadranka Joksimović izjavila je da očekuje da će Zapadni Balkan i proširenje ostati visoko na agendi i tokom predsedavanja Francuske Savetom EU od 1.januara, kao i da će Srbija u prvoj polovini sledeće godine dobiti podršku za otvaranje klastera 3. Joksimović je rekla da je Francuska u nacrtima prioriteta svog predsedavanja, koje preuzima od Slovenije, naznačila da Zapadni Balkan i proces proširenja neće biti zapostavljeni niti zaboravljeni.

Matić: Kvalitet mobilnih usluga porastao u odnosu na lane

Direktor Regulatorne agencije za elektronske komunikacije i poštanske usluge (RATEL) Dragan Pejović upoznao je ministarku trgovine, turizma i telekomunikacije Tatjanu Matić sa rezultatima uporednog merenja i analizom parametara kvaliteta usluga mobilnih komunikacionih mreža (Benchmark mobilnih mreža) sva tri mobilna mrežna operatora u Srbiji: Telekom Srbija, Telenor i A1 Srbija, a koje je RATEL sproveo od septembra do novembra ove godine. ”Analizirajući rezultate merenja svih relevantnih parametara, složili smo se da je došlo do ukupnog porasta kvaliteta mobilnih usluga u odnosu na prošlu godinu. Krajnji rezultat benchmark merenja, pored uporedne analize parametara jeste postizanje unapređenje kvaliteta postojećih mobilnih usluga za krajnje korisnike, kao i praćenje razvoja mobilnih komunikacionih mreža”, rekla je Matić.

Tagovi:
Pročitajte još: