Joker otpisao Srbobran

Joker – Srbobran 96:61
(22:23, 21:17, 23:7 i 30:14)

Ubedljivom pobedom od 96:61 nad Srbobranom, košarkaši somborskog Jokera ponovo su zaseli na čelnu poziciju tabele Druge regionalne lige Sever, grupa A, gde će biti do srede, kada će ih najverovatnije preteći apatinski Dunav 2014.
Somborci su odličnom igrom u trećoj i četvrtoj četvrtini dokazali da trenutno jedinog konkurenta u borbi za naslov prvaka imaju u komšijama iz Apatina.
Čvrstom igrom u odbrani i veoma efikasnim napadima košarkaši Jokera iz minuta u minut su uvećavali svoju prednost, pa je na kraju razlika iznosila +35 koševa. Gosti su samo u prvoj četvrtini bili donekle ravnopravan rival, a ostatak susreta protekao je u apsolutnoj dominaciji Somboraca.
Ovom pobedom Joker se vratio na vrh tabele i ima skor od 7 pobeda i jedan poraz, ali su mali izgledi da na tom mestu dočeka naredno kolo, jer će se u sredu, u Apatinu, sastati domaći Dunav 2014 koji ima skor 7:0 i Sivac. Apatinci su u odličnoj formi i sasvim je izvesno da će prvi deo takmičenja okončati kao jesenji šampioni, jer su slavili u susretima sa Jokerom i Srbobranom. Utakmica između Dunava 2014 i Sivca igra se 4. decembra u Apatinu sa početkom u 20 časova.

Autor: Jovan Banjac