Search
Close this search box.

Kajakaški dublovi iz Srbije bez finala na 500 metara

Kajak Srbija OU

Dva kajakška dubla Srbije nisu uspela da se plasiraju u finale trke na 500 metara na Olimpijskim igrama u Parizu, jer su u drugoj polufinalnoj grupi zauzeli dva poslednja mesta.

Obe naše posade tamičile su se u drugoj polufinalnoj grupi. Dvojica Marka – Novaković i Dragoslavljević bili su u statzi sedam, a odmah do njih veslali su Anđelo Džombeta i Vladimir Torubarov. Oni su juče u četvercu na istoj stazi zauzeli šesto mesto u finalu.

Imali su velike rivale za plasman u A finale, pre svih u posadama Nemačke, Australije i dva kajaka iz Španije. Dobro su startovale ove srpske posade. Novaković i Dragosavljević bili su četvrti na 250 metara, ali su ostali bez snage u finišu i završili kao sedmi (1:30,20 minuta) kao i Džombeta u Torubarov, koji od starta nisu uspeli da isprate ritam i bili ubedljivo poslednji (1:34,65).

Veslaće obe postave u B finalu od 13.20 za plasman na OI.