Search
Close this search box.

Kakva ludnica u “grupi smrti”: “Furija” poslala Albance kući, Azuri šokirali “vatrene” u sudijskoj nadoknadi

Italija Hrvatska fudbal

Poznat je i konačan raspored u grupi B. Španija je pobedila Albaniju sa 1:0, a Italija i Hrvatska su odigrale nerešeno – 1:1.

Tako da je “Furija” takmičenje u ovoj fazi Evropskog prvenstva završila kao prva sa maksimalnih devet bodova, a Italijani kao drugi sa četiri. “Vatreni” su treći i minimalne su šanse da sa dva boda ostanu u igri za plasman u osminu finala. Albanci su definitivno ispali pošto su osvojili samo bod.

Mnogo zanimljivije je bilo u duelu u Lajpcigu u kojem su igrali Italijani koji su i dalje u igri za odbranu trona. Do velikog boda, došli su posle gola Matije Zakanjija u osmom minutu sudijske nadoknade.

Ali krenimo redom. Azuri su imali odličnu šansu u 27. minutu, ali je udarac glavom Alesandra Bastonija sa peterca fantastično zaustavio golman Hrvatske Dominik Livaković. Onda, u 53. minutu, penal za Hrvate. Lopta je pogodila u ruku Davidea Fratezija, a holandski sudija Dani Makeli je posle intervencije iz VAR sobe dosudio penal. Najstrožu kaznu neuspešno je izveo Luka Modrić, pošto mu je Đanluiđi Donaruma odbranio.

Već u sledećem napadu Modrić se iskupio i najbolje se snašao posle gužve u šesnaestercu Italije i iz neposredne blizine poslao loptu u mrežu.

Holandski sudija je odlučio da nadoknada bude osam minuta, i upravo je u samoj završnici Kalafjori dodao Zakanjiju koji je plasirao loptu u dalji ugao gola Livakovića.

Kao što je rečeno, manje neizvesno je bilo u duelu u Diseldorfu. Već u 13. minutu, Feran Tores je dao gol, pa je “Furija” samo najavila da će među 16 najboljih sa maksimalnim učinkom. Dani Olmo je bio asistent.

Novih golova nije bilo do kraja meča.

Španija će kao prvoplasirana iz grupe B u osmini finala igrati protiv jedne od trećeplasiranih selekcija u Kelnu 30. juna u 21 čas, dok će Italija kao drugoplasirana igrati 29. juna u 18 časova u Berlinu.

Kao što je rečeno, šansa da ekipa Zlatka Dalića prođe dalje su veoma, veoma male.