Karatisti Mladost prvi na Šabačkom pobedniku

Karatisti odžačke “Mladosti” osvojili su ukupno deset medalja na internacionalnom turniru “Šabački pobednik 2017″ koji je održan 9. aprila u organizaciji KK “Šabac” i ŠKSS.

Klub iz Odžaka je imao predstavnike u devet pojedinačnih i jednoj ekipnoj kategoriji, a u generalnom plasmanu zauzeo je prvo mesto.

Tri zlatne medalje u borbama, među kojima i zlato u kategoriji seniorki apsolutna kategorija, osvojila je članica “Mladosti” Nikolina Lemić kojoj je pripao i trofej za najuspešniju takmičarku na turniru.

Zlato u borbama osvojile su i Dajana Velemir u kategoriji mlađih pionirki, Anđela Jovanović i Sara Milosavljević u kategoriji ženskih nada i Manuela Dragičević u kategoriji kadetkinja, kao i ekipa ženskih nada u borbama u sastavu Anđela Jovanović, Sara Milosavljević i Željana Velemir.

Željani Velemir je pripalo i srebro u borbama u kategoriji starijih pionirki, a Anđeli Jovanović bronza u katama u kategoriji ženskih nada.

U generalnom plasmanu “Mladost” je zauzela prvo mesto ispred KK “Soko” iz Majura i KK “Jagodina” iz Jagodine.

Na takmičenju “Šabački pobednik” koje je održano po šesnaesti put učestvovalo je 220 takmičara iz 29 karate klubova.

Izvor: Radio Odžaci