Karatisti Mladosti nastavili niz odličnih rezultata na velikim takmičenjima

Prvenstvo Karate federacije Vojvodine za nade, kadete, juniore, seniore i veterane održano je u Adi uz učešće 250 takmičara iz 24 kluba.

Za KK “Mladost” iz Odžaka nastupilo je deset takmičara u 15 pojedinačnih kategorija i tri ekipe.

Takmičari kluba iz Odžaka osvojili su pet zlatnih medalja. Najsjajnije odličje pripalo je Milanu Prodanoviću u kategoriji veterani kate, a zlato su u borbama osvojili još i Uroš Dobrić u kategoriji kadeta, Anđela Jovanović i Marko Maksimović u kategoriji nada i ekipa kadeta u sastavu Uroš Dobrić i Milan Jovkić.

Srebrna medalja pripala je ekipi seniora u katama, u sastavu Boris Segedi, Milan Prodanović i Branislav Katić.

Po dve bronze u katama i borbama osvojili su senior Boris Segedi i kadet Milan Jovkić, a isto odličje pripalo je kadetkinji Manueli Dragičević u borbama i ekipi ženskih nada u katama u sastavu Sara Milosavljević i Anđela Jovanović.

Svi takmičari “Mladosti” završili su takmičenje među osam najboljih u svojim kategorijama, čime su se plasirali na prvenstvo države.

Nikolina Lemić je proglašena za najbolju kadetkinju Karate federacije Vojvodine za 2016. godinu.

Izvor: Radio Odžaci