Karatistima Mladosti iz Odžaka zlato i srebro na planetarnom prvenstvu

U glavnom gradu Moldavije Kišinjevu, od 12. do 14. oktobra održano je Svetsko karate prvenstvo i svetski kup u organizaciji Šotokan karate do organizacije Ujedinjenih nacija (SKDUN) i uz učešće oko hiljadu takmičara iz celog sveta. U sastavu reprezentacije Srbije pojedinačno je nastupilo troje članova Sportskog borilačkog kluba “Mladost” iz Odžaka, kao i dva takmičara u ekipnoj konkurenciji.

U konkurenciji seniorki – borbe apsolutna kategorija, na Kohai kupu organizovanom za takmičare do braon pojasa, Ana Žjak je kao najmlađa takmičarka u kategoriji osvojila zlatnu medalju nadmoćno pobedivši sve svoje protivnice u kup sistemu, a rivalke su joj bile iz Engleske, Rusije i Mađarske.

Srebro je pripalo Anđeli Jovanović u kategoriji takmičara 12-13 godina – borbe do 50 kilograma. Anđela je u prvom kolu bila slobodna, u drugom je pobedila protivnicu iz Rumunije atraktivnim udarcem nogom u glavu, da bi u finalu izgubila od takmičarke iz Češke.

Danilo Ranđelović je zauzeo 5. mesto u kategoriji juniori borbe – do 75 kilograma. Naš predstavnik je u prvom kolu bio slobodan, u drugom je pobedio protivnika iz Bugarske, nakon čega je u borbi za ulazak u polufinale izgubio od takmičara iz Rumunije koji je na kraju osvojio srebrnu medalju.

Danilo i Anđela su nastupili i u ekipnom takmičenju u borbama, ali su njihove ekipe ispale već u prvom kolu.

– Naši takmičari su i ovog puta pokazali da su u samom svetskom vrhu i opravdali su očekivanja. Na ovako jakim prvenstvima trenutak nepažnje može da izbaci takmičara iz borbe za medalju. Od naša tri predstavnika imamo dve medalje što je fantastičan uspeh. Danilo, koji je ovoga puta ostao bez medalje je takođe vrhunski borac, koji je u kadetskoj konkurenciji bio svetski šampion. Pred sam polazak na prvenstvo, zbog bolesti su morali odustati od putovanja Milan Jovkić i Sara Milosavljević, koji bi takođe imali velike šanse da osvoje medalje – kaže predsednik SBK “Mladost”, Milosav Milosavljević.

Izvor: Radio Odžaci