Kralj Čarls III otkazao je sve javne angažmane za petak nakon što je danas primljen u bolnicu zbog raka, saopštila je Bakingemska palata.
Dodaje se da Čarls osetio privremene nuspojave koje su zahtevale kratak period posmatranja u bolnici. Kralj se sada vratio u Klarens Haus, prenosi BBC.
Čarls je u petak planirao da putuje u Birmingem, gde je imao gust raspored obaveza, uključujući obilazak Kraljevskog baleta tog grada.
Palata je prvi put objavila vest da ima rak u februaru 2024. godine.
“Sutra je trebalo da obavi četiri javna angažmana u Birmingemu i veoma mu je žao što će ih ovoga puta propustiti. On se iskreno nada da će moći da budu ponovo zakazani u dogledno vreme i izražava svoje najdublje izvinjenje svima koji su naporno radili na organizaciji planirane posete”, dodaje se u saopštenju palate.
Izvori iz Bakingemske palate opisali su ovo kao “veoma mali zastoj na putu koji ide u dobrom pravcu”.
Dodali su da postoji osećaj optimizma, što se može videti u kraljevoj želji da održi gust raspored javnih angažmana, uključujući i tokom prazničnog perioda.