Ako vas zanima laserska epilacija, pre odlaska na proceduru, dobro se raspitajte šta možete raditi, a šta ne, kako biste izbegli neprijatnosti.
Naziv ove procedure malo asocira na nešto bolno, ali nije tako. Stručnjak za lasersku epilaciju, pomoću nastavka za poseban uređaj, deluje na pigment dlake laserskim zracima. Svetlost usmerena na problematična područja pretvara se u toplotu, što zauzvrat oštećuje folikul i koren dlake.
Epilacija najviše boli tamo gde je koža tanka i delikatna: na primer, u predelu gornje usne ili bikini zone. Srećom, većina modernih lasera ima ugrađen mehanizam za hlađenje koji trenutno smanjuje temperaturu u oblasti epilacije (i zaista pomaže). Još jedna dobra vest: sa svakom novom sesijom bol postaje sve manji, jer se smanjenju broja i “snage” dlačica.
Strpljenje se isplati
Prve pozitivne promene mogu se primetiti 2-3 nedelje nakon prve procedure. Sam broj sesija se kreće od 8 do 12. I razlog nije taj što neko želi da vam “otme novac”, već ima veze s bojom kože i bojom i debljinom dlaka. Neke srećnice zaborave na dlake i stalno brijanje već nakon šestog tretmana laserske epilacije. Ali samo ako su išle redovno! Pošto su folikuli dlake u različitim fazama rasta, treba pogoditi svaki od njih.
Ne žurite da bacite brijač
Dok ste podvrgnuti laserskom uklanjanju dlaka, moraćete da koristite brijač pre sesija. Dužina dlaka na dan laserske epilacije treba da bude oko 2 mm, tada će postupak biti najefikasniji. Ali ono što definitivno ne treba da uradite je da čupate dlake između sesija. Rad lasera je direktno povezan sa pigmentom kose ispod kože, a ako ga nema, onda zrak jednostavno neće imati na šta da utiče. Ako želite da budete “savršeno glatki” tokom celog procesa, bolje je da se držite brijača.
A šta posle procedure
Nakon laserske operacije postoje određena ograničenja. Pošto “toplota” lasera ostaje u vašoj koži naredna 24 sata, tokom tog vremena morate striktno izbegavati teretanu, saunu i hidromasažnu kadu. Ako zanemarite ovaj savet, postoji rizik od stvaranja divnog toplog okruženja za razmnožavanje bakterija i pojavu fleka na koži.
Ali što je najvažnije, nakon laserskog uklanjanja dlaka moraćete ozbiljno razmišljati o suncu. Dermatolozi savetuju izbegavanje sunčanja i izlaganja suncu što je više moguće pre i posle tretmana. Ako do trenutka kada odlučite da se zauvek rešite neželjenih dlačica, već imate preplanuli ten, onda je bolje sačekati da malo izbledi i tek onda krenuti na epilaciju. Nakon završetka tretmana, moraćete da koristite kremu za sunčanje s visokim zaštitinim faktorom. nakonn procedure, koža postaje osetljivija na ultraljubičaste zrake, pa je neophodno sprečiti pojavu hiperpigmentacije.
Osim toga, moraćete malo da izmenite svoju beauty rutinu. Dva dana pre i dva dana posle laserske epilacije, izbegavajte kozmetičke proizvode koji sadrže glikolnu kiselinu i retinol. Takođe se preporučuje da ne radite hemijski piling dve nedelje pre i dve nedelje posle lasera.