Search
Close this search box.

Lena Zorić završila nastup na Evropskom prvenstvu

Lena Zorić, mlada atletičarka Atletskog kluba „Maraton“, završila je nastup na Evropskom prvenstvu za mlađe juniore, koje je proteklih dana održano u slovačkom gradu Banska Bistrica. Ona je trećeg dana Prvenstva nastupila u prvoj polufinalnoj trci na 800m. Trku je istrčala u vremenu od 2:12.16, što joj je na kraju donelo 16. mesto.

U drugoj polufinalnoj trci pobedila je Tara Vučković, koja je sa rezultatom 2:07.02 izborila mesto u finalu, gde je u dramatičnom finišu trke na 800 metara, zauzela je četvrto mesto novim nacionalnim rekordom za mlađe juniorke, koji sada iznosi 2:04.54. Tara je pokazala izvanrednu izdržljivost i snagu, postavljajući novi standard za buduće generacije.

Na Prvenstvu Evrope za mlađe juniore, naša reprezentacija je ostvarila izvanredne uspehe, postavivši četiri nova nacionalna rekorda i osvojivši tri sjajne medalje. Aldin Ćatović osvojio je srebrnu medalju u trci na 1.500 metara, a postao je prvak Evrope u trci na 3.000 metara, postavivši rekord šampionata  vremenom od 8:07.03. Vuk Šolaja osvojio je bronzanu medalju u skoku uvis, preskočivši 2.08 metara.

„Ovi rezultati svedoče o ogromnom talentu, posvećenosti i radu naših mladih atletičara, koji su još jednom pokazali da su među najboljima u Evropi“, navodi se u saopštenju Srpskog atletskog saveza.