Lider slavio u Odžacima

Fudbaleri OFK Odžaka izgubili su na domaćem terenu od OFK Bečeja 1918 sa 0:2 (0:1) u 10. kolu Srpske lige “Vojvodina”. Četi trenera Slobodana Bačića to je bio treći uzastopni poraz u prvenstvu, drugi na domaćem terenu. S druge strane, Bečejci su slavljem u Odžacima ostvarili desetu uzastopnu pobedu.

Lider prvenstva je bolju igru krunisao sa dva pogotka Kovačevića. Prvi je postignut iz kaznenog udarca (36.), dok je pobednik odlučen u 73. minutu kada je igrač Bečeja po drugi put savladao Ićitovića. Golman Odžačana je u nekoliko navrata odlično intervenisao i pored dva primljena gola bio je jedan od boljih pojedinaca u svom timu.

Imala je i ekipa OFK Odžaka svoje prilike da zatreže mrežu protivnika, pre svih Galić koji je glavom bio neprecizan u 32. minutu, dok je desetak minuta pre kraja susreta isti igrač zatresao prečku golmana Živkova.

Sudio je David Matić iz Novog Sada, a utakmicu je pratilo oko 400 gledalaca. Treba napomenuti i da je domaći tim od 75. minuta imao igrača manje, jer je zbog drugog žutog kartona isključen Zgonjanin.

U sledećem kolu ekipu OFK Odžaka očekuje teško gostovanje u Pančevu kod Dinama 1945.