Londonski „plavci“ nakon penal lutrije osvojili Superkup Evrope!

Fudbaleri engleskog Čelzija sinoć su pridodali u svoje klupske vitrine još jedan renomirani Uefin trofej.

U meču za trofej pobednika Superkupa Evrope savladali su ekipu španskog Viljarela u Belfastu rezultatom 6:5, nakon boljeg izvođenja penala. U regularnom toku meč ove dve ekipe završen je rezultatom 1:1.

Prvi do pogotka stigli su londonski „plavci“ u 27 minutu prvog poluvremena. Strelac vodećeg pogotka za Čelzi bio je Hakim Zijeh, kojeg je prethodno fantastično uposlio Kavi Haverc. Veliki peh zadesio je strelca Zijeha pred sam kraj prvog dela igre, kada je zbog povrede ramena morao da napusti teren.

U drugom poluvremenu ekipa „žute podmornice“ apsolutno je zagospodarila terenom i ofanzivnom igrom stigla do pogotka u 73. minutu igre. Zaspala je odbrana Čelzija, lopta je lako prošla po desnoj strani odakle je Dije „štiklom“ asistirao Đeraro Morenu, kojem nije bilo teško da savlada golmana Mendija.

Do kraja regularnog toga meča nije bilo promene rezultata. U produžecima prvak Evrope bio je bliži trijumfu. Izgledne prilike propustili su Pulišić i Maunt, ali ni u produžecima nije došlo do promene rezultata, pa se naposletku pristupilo izvođenju kaznenih udaraca sa bele tačke.

Strateg „plavaca“ Tomas Tuhel pred kraj drugog produžetka napravio je potez vredan trofeja Superkupa Evrope. Umesto Senegalca Mendija na gol crtu Čelzija stao je Španac Kepa Aricabalaga.

U penal seriji Kepa je zablistao. Odbranio je dva udarca sa bele tačke igračima Viljareala i na ovaj način doneo je trofej Superkupa Evrope „plavcima“ iz Londona.