Lud završetak u grupi A: Nemci nisu dali tron Švajcarcima, Mađari šokirali Škote

Švajcarska Nemačka

Prvi su i krenuli, prvi su i završili. Utakmicama Švajcarske i Nemačke, odnosno Škotske i Mađarske okončano je takmičenje u grupi A Evropskog prvenstva. Tako da znamo i konačan poredak.

Nemci i Švajcarci su odigrali nerešeno 1:1, a Mađari su bili bolji od Škota, rezuultatom 1:0. Tako su ovaj deo takmičenja Nemci završili kao prvi, sa sedam bodova, Švajcarci su drugi sa pet i oni sigurno idu u osminu finala.

Mađari su na trećem mestu sa tri i sada mogu da se nadaju plasmanu dalje, dok su Škoti sa jednim bodom okončali takmičenje na šampionatu u Nemačkoj. Naši severni susedi će morati da sačekaju kraj grupne faze da bi saznali da li će igrati u osmini finala kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane selekcije. Ako se to desi, igrali bi ili protiv Španije ili protiv Portugala.

Standings provided by Sofascore
Nemačka će u osmini finala igrati protiv drugoplasiranog iz grupe C u kojoj je i Srbija 29. juna u Dortmundu od 21 čas, dok će Švajcarska istog dana u Berlinu od 18 časova igrati protiv drugoplasiranog iz grupe B (Italija ili Hrvatska).

U duelu Švajcarske i Nemačke, u Frankfurtu “panceri” Julijana Nagelsmana su se “igrali sa živcima” navijača. Mada su poveli golom, Roberta Andriha u 17. minutu, Ipak, zbog prethodnog prekršaja, sudija Danijele Orsato je poništio gol. Onda, u 28. minutu, Dan Ndoj je doveo “četu” Murata Jakina u prednost.

Čuvali su je sve do drugog minuta sudijske nadoknade koja je trajala četiri minuta, mada im je gol u 84. minutu poništen. Ruben Vargas je bio u ofsajdu, pre nego što je prebacio Manuela Nojera. Kazna je stigla u drugom minutu nadoknade, kada su rezervisti David Raum i Niklas Filkrug bili u glavnoj ulozi. Jedan je asistirao, a drugi dao gol za vraćanje Nemačke na čelo grupe A.

I u duelu Mađara i Škota, čovek odluke je bio rezervista. Kevin Čobot je realizovao kontranapad i asistenciju Rolanda Šalaija.

Nadoknada meča je bila dugačka jer je u 69. minutu napadač Mađarske Barnabas Varga pao u nesvest posle sudara sa golmanom Škotske Angusom Ganom

Dešavanja iz Štutgarta i Frankfurta mogli ste da pratite na našem portalu u tekstualnom prenosu iz minuta u minut.