Prema rečima profesorke prehrambenih nauka Dajetlind Hanrijder sa nemačkog Univerziteta Anhalt, većina južnog voća ne bi trebalo da se čuva u frižideru zbog gasa etilena koji proizvode određeni plodovi. Ovaj gas može ubrzati truljenje voća i povrća koje je u njegovoj blizini.
Jabuke i paradajz su poznati proizvođači etilena, zbog čega voće i povrće smešteno u njihovoj blizini brže gubi svežinu. Isto važi za avokado, kruške, smokve, nektarine, šljive i patlidžan, koji je posebno osetljiv na hladnoću. Stoga, ako čuvate patlidžan, trebali biste ga držati dalje od ovih plodova.
Patlidžan se najbolje čuva na temperaturama od 10 do 13 stepeni i može ostati svež do deset dana ako se pravilno čuva.
Mahunarke bi trebalo da budu čuvane najviše tri dana na hladnom i suvom mestu, dok je karfiol još osetljiviji i može se sačuvati samo dan ili dva. Ako primetite crne mrlje na karfiolu, to su plesni koje ga čine nepodobnim za konzumaciju. Važno je napomenuti da ove plesni mogu sadržati i otrovne i kancerogene sastojke, pa se ne preporučuje konzumiranje karfiola s vidljivim plesnima, a nikako ih ne možete ukloniti jer se nalaze i unutar cveta, gde su nevidljive golom oku.
Šargarepe se mogu čuvati u frižideru, ali je preporučljivo da ih izvadite iz ambalaže u kojoj su kupljene. Čiste i oprane šargarepe mogu ostati sveže četiri nedelje, dok će one koje su ostale u originalnoj ambalaži iz prodavnice zadržati svoju svežinu nedelju dana.