Mladost bolja od Dunava, četvrti poraz apatinskih košarkaša

Košarkaši Dunava su doživeli četvrti poraz ove sezone od Mladosti iz Veternika 84:63, ali za razliku od prethodnih utakmica kad su nedostajale nijanse do bodova ovaj put pobedila je bolja ekipa.

Protiv sebe su imali odličan,motivisan tim iz Veternika koji je tokom cele utakmice demonstrirao brzu i atraktivnu košarku, a Apatinci ovaj ritam nisu mogli izdržati do kraja susreta.

U početnim minutama bio je ravnopravan odnos snaga na terenu, i iako su gosti imali stalnu minimalnu prednost, domaći košarkaši su uspevali da održe rezultatski priključak. Sredina druge četvrtine je očigledno rešila susret. Uz malu, neprimetnu pomoć sudija gosti ostvaruju kapitalnu prednost koja je do kraja ostala nedostižna.

Treću četvrtinu su Apatinci pokazali da mogu i znaju da igraju košarku. Odigrali su brzo, borbeno, kolektivno i precizno, ali je to bilo nedovoljno da se stigne velika prednost gostujućeg tima.

U timu Dunava bolji od ostalih bili su Genal i Pavković.

Dunav: Miljević 6, Novaković 4, Mandić 2, Gagić 2, Vujin 8, Perlić 9, Genal 14, Leovac, Medić, Žakula, Đurđević 8, Pavković 12.

Izvor: Radio Dunav