Mladost bolja od Zadrugara

Na deset odigranih utakmica Međuopštinskih fudbalskih liga prvog i drugog razreda postignut je 31 gol. Najefikasnija je bila ekipa Partizana koja je savladala OFK Šikaru sa 5:0, te Stanišić 1920 koji je bio bolji od Dinama 1923 iz Bačkog Brega sa 4:0. Bilo je još nekoliko neizvesnih duela.

U Krušiću je odigrana zanimljiva utakmica između domaće Mladosti i gostiju iz Srpskog Miletića. Prvu priliku na utakmicu imali su gosti već u četvrtom minutu. Rančić je bio sam pred golmanom domaćih Šukovićem, koji mu je skinuo zicer. Samo dva minuta kasnije identična situacija, ali sa druge strane. Kokot je šutirao, a golman Mitković je odbranio njegov pokušaj. U 8. minutu Jovović je oprobao šut sa 20-tak metara, ali bez uspeha. Par minuta kasnije domaći su bili u prilici nakon kornera. Jokić je pokušao, ali je bio neprecizan. Sredinom prvog dela kazneni udarac za goste. Jedan domaći igrač je nepotrebno srušio Rančića u kaznenom prostoru, a sudija Kiršner pokazao na “kreč”. Isti igrač je odlično šutirao, ali je Šuković još bolje intervenisao i sprečio pogodak. Do odlaska na odmor Mladost je pripretila preko Sobeka, koji je šutirao preko gola.

U nastavku napeto i neizvesno. Domaći su poveli već posle sedam minuta drugog dela. Grdinić je odlično pobegao gostujućim štoperima i neodbranjivo loptu smestio u mrežu Mitkovića. Igrači Zadrugara su poravnali rezultat već u 59. minutu meča. Dondić je odlično centrirao sa desne strane, a Rančić sa sedam metara glavom loptu smestio iza leđa Šukovića. Sredinom drugog dela domaći su imali kontru, Grdinić je izbio sam pred golmana Mitkovića, koji je nakon toga rukom intervenisao van svog kaznenog prostora, pa sudiji Kiršneru nije preostalo ništa drugo sem da ga pošalje na “hlađenje”, a domaćinu dosudi slobodan udarac na nekih 16 – 17 metara od gola. Na gol Zadrugara stao je igrač Veljko Pjević. Sobek je izveo “slobodnjak” i pogodio stativu. Deset minuta pre kraja meča domaćin je stigao do drugog gola. Kišjuhas je odlično šutirao sa nekih 13 metara, Pjević je odlično interveniosao, izbio loptu na koju je natrčao Milan Medojević i smestio je u mrežu. Samo dva minuta kasnije Grdinić je odlično šutirao po zemlji, ali je Pjević ponovo odlično intervenisao. Gosti su u poslednjim trenucima meča imali priliku za poravnanje. Aleksandar Pavkov je odlično izveo slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora, ali je na njegovu žalost Šuković odlično intervenisao i loptu poslao u korner.

Mladost – Zadrugar 2:1 (0:0)

Strelci: Grdinić, Milan Medojević (Mladost). Rančić (Zadrugar).

Žuti kartoni: Jokić, Grdinić, Miloš Medojević, Šuman, Jovović (Mladost). Glumičić, Ćurčija, M. Vuković (Zadrugar).

Crveni kartoni: Mitković (Zadrugar).

Mladost: Šuković, Jokić, Varga, Kišjuhas, Kilić, Rabrenović (Milan Medojević) (Miloš Medojević), Grdinić (Jovan Medojević), Sobek (Šuman), Pištinjat, Kokot, Jovović.

Zadrugar: Mitković, M. Vuković, Jovanović, Tojić, A. Pavkov, D. Veselinović, Dondić (M. Veselinović), Pjević, Ćurčija (Radmanović), Rančić, Glumičić.

Omladinac (B) – Hajduk 1:1 (0:0)

Strelci: Mazinjanin (Omladinac B). Blagojević (Hajduk).

Žuti kartoni: Nikola Mijić, Vuković, Terzija, Nemanja Mijić (Omladinac B). Lazić, Staničkov (Hajduk).

Omladinac (B): Vuković, Teslić, Mandić (Mazinjanin), Subotić, Grgić, Nikola Mijić, Terzija, Nenad, Tomić (Filipović), Miloš Mijić (Vidaković), Nemanja Mijić.

Hajduk: Grbić, Staničkov, Grba, Sandić, Pekez, Krstić, Lazić, Blagojević, Korać, Stanić, Vladerević (Živković).

Omladinac (D) – Kordun 1:1 (1:0)

Strelci: Davidov (Omladinac D). Cimeša (Kordun).

Žuti kartoni: Dimić, Lučar, Stanisavljević, Vračević, Živkov, Đurišić, Ćosić (Omladinac D). Popović, Češnovar, Sekulić (Kordun).

Crveni karton: Veselinović (Omladinac D).

Omladinac (D): Dimić, Lučar, Stanisavljević, Vračević (Milić), Živkov (Stojičić), Anđelković, Davidov, Danilov (Stojaković), Đurišić, Veselinović, Ćosić.

Kordun: Curnović, Anitić, Pavlović, Cimeša, Popović, Češnovar, Tomaš, Bogunović, Čekeriš, Sekulić, Miletić.

Partizan – OFK Šikara 5:0 (2:0)

Strelci: Mileković, Kurjakov, Borić, Jakovljević, Lukić (Partizan).

Žuti kartoni: /

Partizan: Lerić (Tadijan), Mileković, Mandić (Ostojić), Stoiljković, Borić, Jakovljević, Bujak, Kurjakov, Vojvodić (Lukić), Jano, Janoši.

OFK Šikara: Milosavljević, Mandić, Dunkler, Enjev, Mlinar, Antičević, Novaković, Krstić, Česner.

Terekveš – Aleksa Šantić 2:1 (2:0)

Strelci: Čović 2 (Terekveš). Sjeran (Aleksa Šantić).

Žuti kartoni: Kovačić, Radaković (Terekveš). Pejak, Kolak (Aleksa Šantić).

Terekveš: Popović, Kovačić, Damjanović (Zuber), Petrović (Vujanović), Mandarić, Gol, Smiljanić, Božić (Kuntić), Radaković, Relić, Ćović (Kovačević).

Aleksa Šantić: Merković, Lazarević (Kolak), Branežac, M. Tomić, N. Tomić, S. Pejak, Sjeran, N. Pejak, Đurić, Petronijević (Đokić), Drašković (Bibić).

Jedinstvo – Dunav 1:3 (1:2)

Strelci: Mačkić (Jedinstvo). Mrvičin 2, Balaž (Dunav).

Žuti kartoni: Mudrinić (Jedinstvo). Jovanović, Mrvičin (Dunav).

Jedinstvo: Ćopić, Ružić, Bogunović, Rodić, Medić, V. Grmuša, Lerman (Vrančić), Radujko, Repac, Mudrinić, ačkić.

Dunav: Perić, Zetović, Baljak, Šomođvarac, Baranjai, Macanović (Vukadinović), Mrvičin, Mrgić, Jovanović, Balaž, Santo (Petrović).

Tabela: Kordun 40, Omladinac (B) 33, Aleksa Šantić 33, Hajduk 28, Partizan 24, Omladinac (D) 23, Terekveš 19, Dunav 18, Zadrugar 17, Mladost 15, Jedinstvo 11, OFK Šikara 7.

Parovi narednog (17.) kola: Jedinstvo – Mladost, Dunav – Terekveš, Aleksa Šantić – Partizan, OFK Šikara – Omladinac (D), Kordun – Omladinac (B), Hajduk – Zadrugar.

Na utakmicama drugog razreda nije bilo većih iznenađenja. Borac je lako prebrodio gostovanje u Telečkoj, dok je Stanišić 1920 pitanje pobednika rešio već u prvom delu utakmice. Ekipa Jedinstva Lemeša je nakon nesretnog prošlonedeljenog poraza u Bačkom Gračacu ovoga vikenda savladala ekipu Lidera iz Odžaka.

Sport – Graničar 1:2 (0:1)

Strelci: Mandić (Sport). Japundžić, Vagić (Graničar).

Žuti kartoni: Magdalenić (Sport).

Sport: Žunić, Kovačević, Švec (D. Mandić), Jovičić, Magdalenić, P. Katić (Kljajić), Mihajlović, Čudić, A. Mandić (Srećković), Skoknić, M. Katić.

Graničar: Paić, Ardalić, Bajić, Torbica, Japundžić, Đurđević, Kožul, Gnjatović, Vagić.

Stanišić 1920 – Dinamo 1923 – 4:0 (4:0)

Strelci: Zelenović 2, Jovanović, Dobre (Stanišić 1920).

Žuti kartoni: Nikolić (Stanišić 1920).

Stanišić 1920: Gusić, Peović (Karalić), Pucar (Drača), Nikolić, Dobre (Dobrić), Oluić (Tomešić), Jovanović, Ibrahimović, Cvetičanin, Zelenović (Vranković), Pucar.

Dinamo 1923: Veselinović, Nikodinović, Ivošev, Bešlić (Ćurki), Nikolin, Šapić, Ratković, Gorjanac, Magdalenić, Ivković (Petrešev), Praštalo.