Nagetsi očekivano do nove pobede u Detroitu. Jokić sa pola gasa do 16. tripl-dabla u sezoni!

Svoju pretposlednju ovosezonsku utakmicu u NBA šampionatu Denver Nagetsi odigrali su na gostovanju u Detroitu. Nagetsi su ostvarili još jednu laganu pobedu. Ovaj put „stradala“ je ekipa Detroit Pistonsa rezultatom 104:91, a Nikola Jokić zabeležio je svoj novi tripl-dabl.

I u ovaj meč Jokić je ušao izuzetno motivisano. Koliko je bio dobar svedoči i to da je malo nedostajalo Jokari da već u prvom poluvremenu upiše tripl-dabl na svoj račun. Na kraju poluvremena pored imena Nikole Jokića stajalo je fantastičnih 13 poena, 9 skokova i 9 asistencija. Ono što mu nije pošlo za rukom u prvom poluvremenu, pošlo mu je u četvrtoj minuti drugog poluvremena (treće četvrtine) kada je došao do svog 16. ovosezonskog tripl-dabla, a 57. u NBA karijeri. Na kraju konačan Jokarin bilans bio je fenomenalnih 20 poena, 15 skokova, 11 asistencija za svega 26 minuta igre! Pred kraj treće četvrtine trener Meloun je izvukao Jokića iz igre i više ga nije vraćao u igru.

Jokić u akciji (foto: Tanjug/AP Photo/Carlos Osorio)

Pored Jokića izuzetno raspoložen bio je i Markus Hauard, koji je postigao kao i Jokić 20 poena. Dodao je Hauard na svoj konto još tri skoka i dve asistencije.

Markus Hauard prolazi kroz odbranu Detroit Pistonsa (foto: Tanjug//AP Photo/Carlos Osorio)

Vredi istaći učinak Morisa i Slovenca Vlatka Čančara. Moris lagano ulazi u takmičarski ritam nakon povrede i biće od izuzetnog značaja u predstojećem plej-of fazi treneru Melounu. Večeras je 15 poena, a bivši igrač Mega Vazure, Čančar, 11 poena.

Kod Detroit Pistonsa najbolju partiju pružio je Hamidu Dialo. Dialo je zabeležio dabl-dabl učinak, ubacio je 20 poena i imao je 12 skokova.

Vredi istaći i učinak Kuka, koji je postigao 17 poena, kao i Litvanca Sirvidisa sa 16 poena.

Ligaški deo sezone košarkaši Denver Nagetsa zaključiće 17. maja utakmicom protiv košarkaša Portland Trejlblejzersa. Meč će se odigrati od 3.00 časa po srednjoevropskom vremenu u Portlandu i tada ćemo nakon utakmice saznati da li će Nagetsi u plej-of krenuti sa pozicije 3 ili 4 Zapadne konferencije NBA lige.