Nagetsi u polufinalu protiv Portlanda

Denver – San Antonio 90:86 (Q1 – 23:13, Q2 – 24:21, Q3 – 25:27, Q4 – 18:25).

Ekipa iz Kolorada slavila je u sedmoj, odlučujućoj utakmici četvrtfinala Zapadne konferencije protiv San Antonio Sparsa, te se sa konačnih 4:3 plasirala u polufinale, gde ih čeka ekipa Portlanda.

Nagetse je do nove pobede predvodio Nikola Jokić, sa novi tripl – dablom. Upisao je 21 poen, 15 skokova i 10 asistencijaPrilog (You Tube).

Domaćin je već sredinom prve deonice meča stekao dvocifrenu prednost. Istu je uspešno održavao tokom većeg dela susreta. Na poluvremenu su imali +13. U nastavku susreta, prednost je nekoliko navrata iznosila i +17.

Tokom poslednje četvrtine gosti su uspeli da smanje zaostatak, te su meč uveli u neizvesnu završnicu. Ipak, na kraju zaslužena pobeda “Grumenja”. U pobedi Denvera, pored Jokića istakao se i Marej sa 23 poena.

Prva polufinalna utakmica između Denvera i Portlanda je na programu u ponedeljak, 29. aprila, dok se druga igra dva dana kasnije. Obe se igraju u Koloradu. Raspored i satnica utakmica u prilogu.

Izvor i foto: somborsport.org