Nakon 4:4 prekid, Radnički službenim rezultatom dobio Mladost

Fudbaleri apatinske Mladosti su poraženi u 25. kolu Vojvođanske lige Sever na gostovanju u Somboru kod ekipe Radnički službenim rezultatom 3:0, nakon što je glavni sudija prekinuo utakmicu u 92. minutu pri rezultatu 4:4.

Somborci su vrlo brzo došli do prednosti od 2:0 i to zahvaljujući greškama defanzivaca Mladosti, ali se na pauzu otišlo rezultatom od 3:2 u korist Apatinaca koji su zahvaljujući pogodcima Đumića i Mandića napravili totalni preokret.

Nastavak donosi bespoštednu borbu oba tima, a Đumić kompletira het-trik prelepim pogotkom glavom i donosti prednost od 4:2 svom timu.

Radnički iz dva prekida uspeva da stigne do izjednačenja od 4:4, ali da to ne bude kraj ovoj interesantnoj utakmici pobrinuli su se fudbaleri Mladosti i linijske sudije.

Nakon jedne sumnjive situacije u 92. minut trostruki strelac Đumić izlazi sam pred golmana Radničkog ali pomoćnik iz Vrbasa diže zastavicu i dosuđuje ofsajd. Ovakva odluka izazvala je veliki revolt kod mladog Đumića koji nakon nedoličnog ponašanja dobija crveni karton, da bi iz istog razloga pocrveno i Medić. Na sve ovo i trener gostiju Stamenić nije mogao da ostane ravnodušan pa je glavni sudija prekinu meč, a nakon zasedanja Saveza i komisije Radnički je ovaj meč dobio službenim rezultatom od 3:0.

Mladost u narednom meču dočekuje poslednjeplasiranu Suboticu, a o kaznama za Đumića i Medića znaće se više u narednom periodu.

Izvor: Radio Dunav