Nole ekspresno dobio priliku za revanš! Đoković saznao rivala u polufinalu spektakla u Rijadu!

Siner

Italijanski teniser Janik Siner ostvario je impresivnu pobedu protiv Rusa Danila Medvedeva u četvrtfinalu revijalnog turnira “Slem šest kraljeva” u Rijadu trijumfovavši 2:0 u setovima (6:0, 6:3).

Ovim rezultatom Siner se plasirao u polufinale, gde će se u četvrtak od 18:30 časova po srednjeevropskom vremenu suočiti sa srpskim teniskim asom Novakom Đokovićem.

Mladi Italijan, koji je nedavno osvojio masters u Šangaju pobedom nad Đokovićem, ponovo će imati priliku da se sastane sa najboljim teniserom sveta svih vremena, nadajući se ishodu identičnom kao pre nekoliko dana.

Siner je bio izrazit favorit pre meča sa Rusom, a svoju ulogu je opravdao od samog početka. Dominirao je protiv Medvedeva, lako ga “šetajući” po terenu i izazivajući brojne greške.

Prvi set bio je prava demonstracija Sinerove moći, jer je za samo 28 minuta osvojio set bez izgubljenog gema, rezultatom 6:0. Medvedev je u drugom setu pokazao bolju igru i uspeo je da se drži u egalu sa Sinerom. Međutim, pri rezultatu 2:2, Siner je uspeo da se odvoji i brzo dođe do vođstva od 5:2.

Medvedev, frustriran situacijom, nije mogao da pronađe odgovor na Sinerove napade, a svoj bes iskalio je udaranjem reketa o teren. Italijan je rutinski priveo meč kraju, spasivši jednu brejk loptu.