Odbojkaši „Hajduka“ slavili, košarkaši poraženi

Protekli vikend je bio uspešan za Odbojkaški klub „Hajduk“. Muška ekipa je u petom kolu prvenstva u Prvoj vojvođanskoj ligi grupa zapad, pred svojim navijačima u Kuli pobedila Mladost iz Turije sa 3:0, po setovima 25:19, 25:23 i 25:20. Bila je to druga prvenstvena pobeda odbojkaša Hajduka koji u narednom kolu idu u goste Odbojkaškom klubu Novi Sad. Odbojkašice Hajduka su u drugom kolu prvenstva u Drugoj vojvođanskoj ligi, na gostovanju u Novom Bečeju pobedili domaćina, ekipu Mladosti sa 3:1, po setovima 24:26, 25:9, 26:24 i 25:19. Nakon dva kola odbojkašice Hajduka imaju dve pobede, a u narednom kolu dočekuju ekipu Respekt iz Kovilja.

Košarkaši Hajduka su u 7. kolu prvenstva u Prvoj srpskoj ligi pred svojim navijačima izgubili od Jedinstva iz Novog Bečeja sa 102:94, poluvreme 48:46 za Hajduk. Na početku četvrte deonice Hajduk je imao osam poena prednosti, vodio sa 78:70, ali je u poslednjih deset minuta primio 32 poena, postigao samo šesnaest, te je gost zasluženo slavio. Najbolji u redovima Hajduka bio je kapiten Zoran Škrbić. Sa četiri pobede i tri poraza košarkaši Hajduka su trenutno peti na tabeli, a u narednom kolu idu u goste vodećem Sremu u Sremsku Mitrovicu.

Izvor: kula.rs