Odigran istorijski susret dva Bratstva – pobedilo Bratstvo 1946

Utakmica između dva prigrevačka kluba Bratstvo 1946 i Bratstvo 2019, koje se igrala u okviru Kupa Područnog fudbalskog saveza Sombor, pripala je starijem klubu koji je golovima Poznanovića u 37. Makara u 52. Markova u 57. i Kovačevića u 80. minutu, slavio sa 4:0.

Ova utakmica ostaće upamćena po tome da su se prvi put u istoriji Prigrevice, u jednoj zvaničnoj utakmici, sastala dva kluba iz tog sela. Prema očekivanjima,  pobedilo je Bratstvo 1946 i pobedi nema ni trunke zamerke, ali se mora naglasiti da su “klinci” iz 2019 igrali hrabro, odvažno i da su prvi imali stoprocentnu priliku da dođu u vođstvo.

Igrao se 23. minut kada je na nekih 30 metara od gola starijeg kluba dosuđen slobodan udarac za Bratstvo 2019, u ovoj utakmici, gostujuću ekipu. Mandić je odlično nabacio loptu na drugi stativu gde se stvorila gužva, a onda je usledio jedan pa drugi udarac koji su završili u prečki, odnosno stativi. Pokušao je nešto kasnije Mandić još jednom, ali je njegov šut pogodio golmana Borojevića. U 37. minutu, Poznanović je zatresao mrežu Nikolića i tu se naslućivao kraj, jer su mladi Prigrevčani delovali umorno i nisu uspeli da prate ritam koji su diktirali igrači srpskoligaša. Do kraja su fudbaleri, kojima je poverenje ukazao trener Milan Mitrović, uspeli da pogode još tri puta mrežu Panjevićevih pulena, ali opšti utisak je da ekipa Bratstva 2019 ima lepu perspektivu i da će ovaj sastav u skoroj budućnosti biti tim za respekt.