Odličan nastup Perovića u seniorskoj konkurenciji

Kajakaši bezdanskog Dunava proteklog vikenda gostovali su na Međunarodnoj regati  „Majski turnir gradova Belišće 2019“.

Mladi “bezdanci” su odličnim nastupima osvojili osam postoljaNajsjajnija odličja pripala su: Anji Loknar i Vuku Peroviću. Oboje su nastupali  u MK-1 na 1.500m. Stepenicu niže na postolju popeli su se: Milica Kovačev (MK-1, devojčice do 10 godina, 1.500m), Žofi Horvat (MK-1, devojčice do 12 godina, 1.500m), te dvojac Vuk Perović/Aleksander Amon Šlezak (MK-2, dečaci do 12 godina, 2.500m).

Srebro je još osvojio i Mihajlo Dadić (K-1, pionir). Bronzanu medalju osvojili su junior, Aleksandar Perović, seniorska konkurencija (K-1, 1.500m) i dvojac Anja Loknar/Milica Kovačev (MK-2, devojčice do 12 godina, 2.500m). Bez postolja su ostali Sebastijan Štaub i Oliver Bezdan.

Takmičari Dunava nastupali su i u Novom Sadu na Međunarodnoj regati „Majski kajakaški kup Novog Sada“. Boglarka Eđed je osvojila prvo mesto u kategoriji pionirki, K-1 na 1.000 metara. Kadetkinja Jenifer Bošnjak bila je bronzana u kategoriji K-1 na 1.000 metara, dok je bez plasmana ostao Norbert Sloboda.

Izvor i foto: somborsport.org