Održana 9. Lička olimpijada

Na terenima Banje Junaković završena je deveta po redu Lička olimpijada.Ove godine učešće u borbama je uzelo 16 fantastičnih ekipa.

Na samom početku manifestacije, dok su se ekipe postrojavale, na bini se odvijao kulturno-umetnički program, u kom su učešće uzeli GKUD ,,Dunav”, sa ŽPG ,,Ognjište”, MPG ,,Unski biseri”, ŽPG ,,Ličko ognjište, KUD-a Prigrevica, MPG ,,Bački Gračac” i MPG ,,Ćiro lička kaldrma-Drvar” Beograd.

Skup je blagoslovio apatinski sveštenik Mladen Glušac, a Milan Škrbić, predsednik opštine Apatin, svečano je otvorio 9. Ličku olimpijadu.

Najmlađa učesnica olimpijade bila je Anja Malbaša (6 godina), a najstariji Dušan Brkljač (rođen 1933. godine).

Rezultati po disciplinama su sledeći:

TRKA DECE U VREĆAMA:

  1. Filip Lajtar
  2. Miloš Uzelac
  3. Aleksandar Arbutina

TRČANJE PO BRVNU:

  1. Aleksandar Katić, Džimi Komerc 2 (5,29)
  2. Jovan Trbić, Džimi Komerc 1 (5,35)
  3. Mirko Cvetković, Lički sokolovi (5,45)

VUČENJE KUKE:

  1. Saša Stanić, Džimi Komerc 1
  2. Nedeljko Stojković, Lički sokolovi
  3. Đorđe Nikšić, Džimi Komerc 2

PRETEZANJE ŠTAPA:

  1. Saša Stanić, Džimi Komerc 1
  2. Dalibor Zelen, Džimi Komerc 2
  3. Jovan Stanković, Prkoški vitezovi i Miroslav Radojičić, Gorski vuci

SKOK U DALJ IZ MESTA:

  1. Aleksandar Krajišnik, Džimi Komerc 1 i Ratomir Baštić, Prkoški vitezovi
  1. Radovan Spremo, Srpski soko
  2. Danijel Popović, Stefan i div

SKOK U VIS IZ MESTA:

  1. Danijel Popović, Stefan i div
  2. Radovan Vidačić, Lički sokolovi
  3. Radovan Spremo, Srpski soko i Aleksandar Krajišnik, Džimi Komerc 1

OBARANJE RUKE: 

  1. Ivan Veselić, Džimi Komerc 1
  2. Goran Žepina, Lički sokolovi
  3. Slobodan Novaković, Društvo srpskih domaćina

PENJANJE UZ STOŽINU:

  1. Nikola Korać, Lički Majkani (7,19)
  2. Milan Prodanović, Džimi Komerc 2 (7,21)
  3. Jovan Stupar, Džimi Komerc 1 (8,06)

BACANJE KAMENA S RAMENA:

  1. Radovan Zeković, Lički sokolovi (14,47)
  2. Aleksandar Novaković, Prkoški vitezovi (13,97)
  3. Miloš Marković, Džimi Komerc 1 (13,95)

NADVLAČENJE KONOPA:

  1. Džimi Komerc 1, Prigrevica
  2. Krajiški vitezovi, Banja Luka
  3. Džimi Komerc 2, Prigrevica

EKIPNI POBEDNICI:

  1. Džimi Komerc 1, Prigrevica
  2. Džimi Komerc 2, Prigrevica,
  3. Lički sokolovi, Apatin

Izvor: soapatin.org

 

Be the first to comment

Leave a Reply