Omladinci Radničkog 1912 “isprašili” lidera

Omladinci Radničkog 1912 u subotu su odigrali derbi Druge omladinske lige Vojvodine protiv ekipe Njerš Ištvan iz Totovog Sela. Domaćin je odigrao sigurno jednu od najboljih utakmica ove sezone. Predvođeni odličnim Radevom “isprašili” su lidera prvenstva sa ubedljivih 8:0. Ovom pobedom su preuzeli prvo mesto na tabeli. Trenutno imaju bod više i utakmicu više od ekipe iz Totovog Sela. Do kraja prvenstva su ostala još tri kola, tako da nas u finišu sezone očekuje velika neizvesnost.

Da podsetimo, omladinci Radničkog 1912 su prošle nedelje “deklasirali” i ekipu Krila Krajine.

Vladimir Radev je ponovo bio najbolji pojedinac susreta. Već u 8. minutu je odlično šutirao sa 20-tak metara, ali je lopta završila tik iznad prečke. Minut kasnije Ljuština pogađa stativu nakon kornera. U 11. minutu Kovačev je odlično prošao po levoj strani, ubacio loptu na drugu stativu, a Radevu nije bilo teško da loptu ugura u mrežuSamo par minuta kasnije, isti igrač je pobegao gostujućim štoperima i rutinski duplirao vođstvo domaće ekipe. U 21. minutu Ljuština povisuje na 3:0, nakon nesebične asistencije Radeva. Deset minuta kasnije štoper Lazić je odlično šutirao sa 6 metara, ali lopta pogađa golmana gostiju i odlazi u korner. Mančić je postigao četvrti pogodak za domaćina nakon odlične solo akcije. Šest minuta pre odlaska na odmor Matijaš postiže peti pogodak za Radnički 1912 nakon nove asistencije Vladimira Radeva.

U nastavku susreta domaći su nastavili sa odličnom igrom. Perić je bio strelac šestog i sedmog gola, da bi konačan rezultat meča postavio Filip Kovačev. Imao je domaći tim još nekoliko prilika, međutim, rezultat na semaforu se nije menjao.

Radnički 1912 – Njerš Ištvan 8:0 (5:0)

Strelci: Radev 2, Perić 2, Ljuština, Mančić, Matijaš, N. Kovačev (Radnički 1912).

Žuti kartoni: Deak, Hrustanović, Ivanov (Njerš Ištvan).

Radnički 1912: Pehilj (Trivić), Zelić Matić, Lazić, Ljuština, Perić, Matijaš (Kusić), F. Kovačev, Mančić (Bihler), Radev (Galetin), Šćepanović (N. Kovačev).

Njerš Ištvan: Triznja, Denković (Fazekaš), Kekenj (Orosi), Peršin, Božić, Virag, Fenzsaruši (Romoda), Hrustanović, Abraham (Milošević), Ivanov, Deak (Tatić).

Pioniri Radničkog 1912 takođe nastavljaju sa odličnim partijama u Područnoj fudbalskoj ligi Sombor. Ovoga vikenda su gostovali u Svetozar Miletiću. Pobedili su odličnu ekipu Jedinstva Lemeša sa 3:4. Kolo pre kraja regularnog dela prvenstva gotovo sigurno su obezbedili plasman u viši rang, Kvalitetnu ligu Vojvodine.

Jedinstvo Lemeš – Radnički 1912 (pioniri) – 3:4 (2:2)

Strelci: Brkić, Tomović, Marić (Jedinstvo Lemeš). Ivančević 2, Vukelić, Podskoč (Radnički 1912).

Jedinstvo Lemeš: Nemoda, Brkić, Tomović, Marić, Sabo, Arnaut, Burza, Mlinar, Mrđenov, Jurišić, Molnar. Igrali su još: Jokić, Tanurdžić, Laumbenštajn, Džinić, Štifelmajer.

Radnički 1912: Tumara, Roknić, Turkić, Mikać, Vidović, Petrović, Vukelić, Ivančević, Nenadić, Podskoč, Bojčetić. Igrali su još: Đokić, Odobašić, Svilar, Praštalo, Mudrić.

Izvor i foto: somborsport.org