Osvojena i druga medalja za Srbiju na Olimpijskim igrama! Bogdanovićeva oduvala Japanku u meču za bronzu!

Srpska tekvondo reprezentativka Tijana Bogdanović osvojila je bronzanu medalju u kategoriji do 49 kilograma na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Tijana je u prvom kolu olimpijskog tekvondo turnira ubedljivo poražena od španske reprezentativke Andrijane Sereso Iglesijas rezultatom 12:4. Zahvaljujući plasmanu Iglesijasove u finale Bogdanovićeva se domogla repesaža.

U repesažu je srpska tekvondistkinja, nakon preokreta, pobedila odličnu Kineskinju Đingju Vu sa 12:9. Ova pobeda donela je našoj reprezentativki meč za bronzanu medalju.

Perfektno je Bogdanovićeva odradila borbu za bronzanu medalju protiv Japanke Mie Jamade. Domaća takmičarka uspela je samo u prvoj rundi da parira našoj reprezentativki, koja je završena rezultatom 5:5. Tijana već u sledećoj rundi pravi prednost od 8:5, da bi u poslednjoj trećoj rundi prosto izbombardovala preciznim udarcima Japanku i meč okončala ubedljivim trijumfom 20:6.

Na ovaj način Tijana Bogdanović je osvojila svoju drugu olimpijsku medalju. Prethodno je na Igrama u Riju 2016. godine osvojila srebrnu medalju.