Pionirska štefeta druga u Srbiji

Proteklog vikenda, u Kraljevu je održano pionirsko Prvenstvo Srbije u atletici. Učešće je uzelo 32 kluba iz cele Srbije, među kojima su bili i predstavnici Atletskog kluba „Maraton“. Mladi Somborci uspeli su da usvoje jedno odličje. Naime, štafeta 4 x 100m sa novim ličnim rekordom (51.40) zauzela je drugo mesto. Srebrnom medaljom okitili su se Sofija Cvetković, Anastasija Borić, Anja Vodeničar i Milica Zanze. Blizu postolja bila je u pojedinačnoj konkurenciji i Milica Zanze koja je u trci na 60m sa novim ličnim rekordom (8.01) na kraju zauzela četvrto mesto. Postolje joj je izmaklo za samo jednu stotinku. Trećeplasirana je bila Lana Cvetković (8.00) iz Velike Plane. Prva dva mesta osvojile su predstavnice novosadske Vojvodine Mina Stamenković (7.81) Ana Čakan (7.89). U istoj disciplini, ali u muškoj konkurenciji nastupio je Filip Nikolov. On je u konkurenciji 40 takmičara na kraju zauzeo deseto mesto. Trku se istrčao sa novim ličnim rekordom (7.65). U prilogu možete pogledati kompletan bilten sa upravo završenog prvenstva.