Pobeda fudbalera Bratstva

Fudbalski klub Bratstvo u 17. kolu Srpske lige Vojvodine gostovao u Šidu ekipi Radničkog i ostvario veoma važnu pobedu od 2:0(0:0). Iako su na ovom meču nastupali bez četiri kažnjena igrača Prigrevčani su od samog starta nametnuli svoj stil fudbala i bili bolji rival tokom svih 90 minuta.

Nakon nekoliko propustenih prilika u prvih 45 minuta, Nosković koristi odličnu akciju svoje ekipe i pogađa za vođstvo u 68. minuta meča. Nastavilo je Bratstvo da pritiska ekipu Radničkog pa je posle prekršaja u šesnaestrcu domaćina doduđen penal za Prigrevčane koji realizje Grabež i postavlja konačan rezultat od 2:0 u 82. minutu.

Naredni meč Bratstvo igra u Prigrevici protiv ekipe Sloge iz Temerina.

Bratstvo se približilo ekipi Omladinca na samo jedan bod zaostatka pošto su Banovčani odgirali 1:1 sa ekipom Crvene Zvezde iz Novog Sada.

Nakon arbitraže Fudbalskog Saveza Srbije, Ćovin je kažnjen sa 4 utakmice ne igranja, dok je njegov kolega Vladetić dobio 5 utakmica zabrane.

Izvor: Radio Dunav