Pobeda rukometaša u Šidu, utakmica sa „Mladosti“ za kraj i overu uspešne sezone

Rukometni klub „Apatin“ je u okviru 10. kola gostovao u Šidu ekipi „Radnički“ gde je uspeo da u uzbudljivoj utakmici ostvari pobedu od 25:24 (13:14) koja će osigurati zimu u gornjem delu tabele.

Nije dobro počelo po Apatince koji su u prvom poluvremenu bili u zaostatku. Do kraja prvog dela uspeli su da se konsoliduju i na odmor odu sa prihvatljivim zaostatkom od jednog gola reazlike.

Igrao se 34. minuta kada „Apatin“ preko kapitena Oljače stiže do prve prenosti na susretu koju na kraju čuva za pobedu minimalnim rezultatom od 25:24 i dva bitna boda za nastavak prvenstva.

Najefikasnji na ovom susretu bio je Oljača sa 10, a paratio ga je Mačkić sa 6 postignutih golova.

U poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva rukometaši „Apatina“ dočekaće „Mladost“ iz Vršca.

Izvor: Radio Dunav